Milujete akční detektivky? Pak se nezapomeňte kouknout na film Obhájce

Obhájce Foto: ObhájceFoto: www.iprima.cz

Hlavní hrdina filmu a letošní držitel Oscara Matthew McConnaghey má za sebou v pětačtyřiceti letech pěknou řádku rolí. A ve všech mu to vážně sekne. Nejinak je tomu v americkém trháku Obhájce z roku 2011, který režíroval Brad Furman. Dívejte se na Primu v neděli ve 22:05

Na právníkovi Micku Hallerovi sice rádo spočine nejedno ženské oko, ve své práci je ale jen průměrný. I když je advokátem, nemůže si dovolit pořádnou kancelář, a tak mu místo ní slouží auto s řidičem. Projíždí ulicemi Los Angeles v Lincolnu a obhajuje malé ryby, většinou drobné zlodějíčky.

Až se mu jednou naskytne šance, kterou by neměl zahodit: bohatý playboy Louis (Ryan Phillippe) z Beverly Hills, obviněný z brutálního ubití prostitutky. Vidina tučného honoráře zatmí advokátovi oči. Z vysněného džobu se stává noční můra, ve které nemusí zvítězit ten, kdo si to opravdu zaslouží!

Co je na Obhájci NEJ?

  • Herecké výkony: Aby nebyly perfektní, když značnou část 40ti milionového rozpočtu spolkly náklady na oscarové držitele nebo nominované. Mluvíme samozřejmě o amerických dolarech!
  • Vykreslení vztahů: Mick se stále stýká s bývalou manželkou (Marisa Tomei), která se živí pravým opakem – jakožto žalobkyně posílá zloduchy za mříže. Zkuste si takovou domácnost představit...
  • Kamera: Díky práci švýcarského kameramana Lukase Ettlina vám bude připadat, že jste na ulicích Los Angeles spolu s hrdiny!
  • Uznání: Věřte nebo ne, film boduje nejen u diváků, ale je ceněný i filmovou kritikou!
  • Hvězdy ve vedlejších rolích: uvidíte oscarovou Marisu Tomei, Ryana Phillippa a Williama H. Macyho

I mistr filmař se někdy utne:

  • Mick je postřelen do levé paže. Když ale vychází z nemocnice, má zabandážovanou pravou!

reklama