Místo činu je tentokrát na hannoverském letišti

Místo činu: Přízrak Foto: Místo činu: PřízrakFoto: All

Při běžné letištní kontrole umírá policista. Komisařka Lotte Lindholmová musí vyšetřit, jestli se jednalo o zkratovité jednání nebo o promyšlený tah. Případ je o to složitější, že hlavní podezřelou se stává její kamarádka z dětství. Jak to dopadne, se podívejte v pátek ve 20.15 na Prima family.

Když Lotte přijíždí na místo činu, zdá se, že se jedná o obyčejný násilný čin. Jak ale posléze zjišťuje, někdy vymazal záznamy bezpečnostních kamer. Kdo a proč chtěl, aby nahrávky z doby vraždy zmizely ze světa? Podle fotografie, kterou pořídil náhodný cestující, je pachatelkou žena. Lotte poté dochází, že se jedná o její nejlepší kamarádku z dětství Manu Seehausenovou.

Ačkoliv případ přebírá Klaus Ritter, pracovník Zemského úřadu na ochranu ústavy, Lotte se odmítá vyšetřování vzdát. Ještě když se od jedné z policistek dozvídá, že je to právě Ritter, kdo vymazal záznamy letištních kamer. Komisařka se rozhodne najít pravdu na vlastní pěst. Navštěvuje proto matku své dávné kamarádky, podle níž Manu trávila poslední léta s humanitární organizací v africkém Kongu a o jejím životě v Německu nejsou žádné informace.

V Africe si kamarádka užila své – byla unesena a vězněna rebely a až po půl roce ji vykoupilo ministerstvo zahraničních věcí. Díky svým zážitkům ale lehce sklouzla k radikalismu a boji proti diktátorskému konžskému prezidentovi. Podle nově objevivších se důkazů se v této věci stýkala i s Klausem Ritterem.

Dokáže Lindholmová zamotaný případ rozplést? V pátek ve 20.15 na Prima family se podívejte na krimi Místo činu: Přízrak.

 

reklama