Místo činu je v Lastrumu: Komisařka vyšetřuje vraždu sedláka

Místo činu: Lastrumský případ Foto: Místo činu: Lastrumský případFoto: All

Klid v katolické vesnici Lastrum naruší smrt Johanna Knaufa. O viníkovi je ve vesnici jasno – sedlák se nedávno oženil s filipínskou dívkou Marií, a právě na ni ihned padlo podezření. Skutečnou pravdu ale odhalí až komisařka Charlotte Lindholmová v pátek ve 20:15 na Primě.

Svatbu Johanna s Filipínkou Marií v malé vesničce nikdo moc neschvaloval, na jejich veselku dokonce ani nikdo ze sousedů nepřišel. Pár dní po obřadu je Johann otráven svými oblíbenými sušenkami. Obyvatelé vesnice jsou přesvědčení, že sedlák zemřel rukou své ženy, aby jí pak jeho peníze spadly do klína. Té nyní hrozí navíc vyhoštění z Neměcka, protože aby mohla zůstat, musela by setrvat v manželství alespoň tři roky. Do vyhrocené situace přijíždí vraždu vyřešit Charlotte Lindholmová.

K nelibosti všech nechává komisařka ihned uzavřít pekařství, odkud otrávené sušenky pocházely. Vzápětí ale přichází na to, že možnost otrávit je měl v podstatě kdokoliv. Tudy tedy cesta nevede. Když Charlotte vyslýchá Marii, zjišťuje, že byl Johann v poslední době v kontaktu s holandskými obchodníky s realitami. Z dalších šetření pak vyplývá, že vlastnil pozemek ve velmi lukrativní lokalitě, který ovšem odmítal prodat.

Proč tedy musel Johann Knauf zemřít – kvůli penězům nebo nakonec kvůli něčemu úplně jinému?

Dozvíte se na Primě v pátek od 20:15. A nezapomeňte na Místo činu: Lastrumský případ.

 

reklama