Moderátoři zpravodajství Prima family podpořili vánoční charitu

Moderátoři zpravodajství Prima family podpořili vánoční charitu 2012 Foto: Moderátoři zpravodajství Prima family podpořili vánoční charitu 2012Foto: www.iprima.cz

Vánoce prý otevírají srdce a peněženky. Že na tomto klišé bude kus pravdy, se v pondělí odpoledne přesvědčili moderátoři zpravodajství Prima family, kteří přišli do OC Arkády Pankrác podpořit velkou vánoční charitu s názvem Děti dětem.

Adventní období v OC Arkády Pankrác patří letos dětem! Děti ze základních a mateřských škol Prahy 4 v hodinách výtvarné a pracovní výchovy vyrobily předměty s vánoční tematikou, které zde budou po celé adventní období každý všední den odpoledne prodávat. Výtěžek bude věnován Dětskému centru při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze.

„Já Vánoce miluju a charita k nim patří. Vzhledem ke své profesi, kdy denně informuji veřejnost o nejrůznějších podvodnících, nedůvěřuju přímo výběrčím a kasičkám v metru nebo na ulici. Každopádně taková akce, kdy děti, které vědí, co znamená táta, máma a domov, chtějí pomoct dětem, které takové štěstí nemají, ta se mi líbí a ráda ji podpořím,“ svěřila se moderátorka Krimi zpráv Bára Kozáková. K tradičnímu zvyku kupovat alespoň jeden dárek ze Stromu splněných přání jí tak letos přibude ještě další příjemná povinnost. „Určitě si od dětí něco koupím. Tento rok zatím nemám jediný dárek a nemám ani žádnou inspiraci. Třeba ke mně ale nějaká přijde právě prostřednictvím tohoto projektu,“ dodala Bára, která Vánoce i silvestra oslaví jako už tradičně se svou rodinou.

Dětské centrum při FTN existuje už 80 let. Poskytuje zdravotní, výchovnou a sociální péči ohroženým dětem, dětem s postižením, kojícím i těhotným matkám v tíživé situaci včetně matek závislých na návykových látkách. Kapacita zařízení je zhruba 100 dětí. „Už dva roky bojujeme s tíživou finanční situací, část provozu musela být omezena, proto jsme rádi za každou pomoc,“ říká ředitelka Dětského centra MUDr. Jaroslava Lukešová.

Dětské centrum přišla podpořit i moderátorka Terezie Kašparovská. „Já už sice dárky mám, protože nakupuju každý rok už od září, ráda k těm stávajícím ale přidám ještě nějaký další. Zvlášť když vím, že výtěžek jde na dobrou věc,“ svěřila se. Dobrou věc přišly podpořit také další moderátorské tváře televize Prima – Sandra Parmová, Laďka Něrgešová, Roman Pech a Tomáš Drahoňovský, který je otcem dvouměsíční dcery Sáry. „Než se mi narodila Sára, myslím, že jsem si plně neuvědomoval, jak je rodičovství důležité. Teď to chápu a cokoliv se týká dětí, tomu svou tváří pomohu vždycky rád,“ řekl.

reklama