Mordparta odhalí zamotaný případ mrtvé ženy, která utíkala před minulostí

Všechny díly nového seriálu Mordparta můžete sledovat i online na PrimaPlay.

2. případ: vražda ženy, která utíkala před svou minulostí

místo činu: neznámé

čas vraždy: někdy před pěti lety

vyšetřuje: Mordparta - tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek)

Lesem prochází muž ve vojenském s baretem a brašnou, detektor kovů pípá v rychlejším rytmu, označuje tak nález. Muž se zastaví, detektor odloží, dřepne si. Z brašny vytáhne lopatku, začne se hrabat v zemi. Náhle přestane, zvážní. Ve vyhloubeném otvoru vidíme kosterní ostatky ruky. Muž prsty jemně odkrývá hlínu kolem kostí. Na kostře ruky vidíme moderní silikónovo-kovové hodinky.

Muž vstává a dívá se vystrašeně kolem sebe, je tam však jen ticho a les.

To se za několik hodin změní. Na lesní cestě parkují policejní auta, u jámy, ve které leží oblečená kostra, je na čtyrech antropoložka ve sterilním obleku, zkoumá ženské šaty, rozepnutý plesnivý kabát. Konstatuje, že jde o ženu… 25 až 30 let... Má zlomenou jazylku, na to je třeba velký, soustředěný tlak.

Mordparta má další složitý případ vraždy. Nezná totožnost oběti ani důvod, proč se její tělesné ostatky nacházejí daleko od civilizace, zakopané v lese. Začíná od nuly, ale podle obvyklých vyšetřovacích modelů.

Mordparta bude řešit i interní problémy policie Foto: Mordparta bude řešit i interní problémy policieFoto: archiv Prima

Vražda ženy, která není jediná

Za poslední čtyři roky zmizelo ve spádové oblasti středních Čech celkem 7 žen ve věku 25 až 35 let…

Porovnaním lebky s fotografiemi těchto žen, dospěly vyšetřovatelé ke shodě. Mrtvou je Klára Daubeková, 28 let.

Kláru naposled viděli odcházet z bytu, který je součástí programu ochrany týraných žen a matek, 20. října 2011, tedy před pěti lety. V programu byla poslední tři týdny před tím, než zmizela.

Naďa je matka dvou dětí a jedinou ženou v Mordpartě Foto: Naďa je matka dvou dětí a jedinou ženou v MordpartěFoto: archiv Prima

Byla v rozvodovém řízení. Manželem je Tibor Daubek, děti neměli.

Daubek je od roku 2012 ve výkonu trestu za těžké ublížení na zdraví. Napůjčoval si peníze, nechtěl splácet… tak zastrašoval věřitele. Jednoho zmlátil tak, že skončil na vozíku.

Daubek se stává hlavním podezřelým, ale je to jen jedna vyšetřovací teze. Minulost Kláry Daubekové je daleko temnější, než se v prvních chvílích zdálo a vyšetřovatelé z Mordparty se musí vydat proti času, aby si ze skládačky fragmentů vytvořili ucelený obraz Klářina života. Jen tak se mohou dostat k vrahovi a jeho motivu k vraždě.

Scénář: Tomáš Bombík

Režie: Peter Bebjak

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška  představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele PavlaJiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Článek

Mordparta - Vojta Kotek a Jiří Bartoška v roli vyšetřovatelů Foto:

Co můžete od nového krimi seriálu Mordparta čekat? Kvalitu. Podívejte se na upoutávky

28. srpna v neděli na Primě poznáte nové lidské a profesní příběhy ukryté v policejním oddělení Mordparta. Osmidílný seriál Mordparta ukáže stejnou měrou kriminální...

Článek

Mezi její kolegy patří i Vojta Kotek Foto:

Markéta Plánková se vrací na Primu v novém seriálu Mordparta

Markéta Plánková se vrací zpátky na obrazovky televize Prima. Ne však jako doktorka, kterou hrála v Cestách domů, ale jako drsná kriminalistka Naďa v novém kriminálním...

Článek

Mordparta Foto:

Mordparta vás dostane! Přežijete?

Hvězdné obsazení, milostné pletky a brutální zločin. Nový kriminální seriál Mordparta začíná TV Prima vysílat už v neděli 28. srpna. První díl se jmenuje Nevěsta. Přijdete...


reklama