Mumie se probrala k životu. Kdo ji zastaví?

Mumie Foto: MumieFoto: All

Trilogie Mumie, Mumie se vrací a Mumie: Hrob Dračího císaře patří k naprosté klasice. Spolu se snímky Král Škorpion a Král Škorpion II: Zrození válečníka vám je teď přinášíme v červnu pěkně pohromadě. Každou sobotu se s nimi vrátíme do tajemného Egypta.

V roce 1923 pátrá v Egyptě skupina archeologů po tajemství zmizelého města Hamunaptra, kde je v jedné hrobce nalezena mumie faraonova kněze Imhotepa. Její nálezci jí sice vrátí život, za to je ale čeká smrtelné nebezpečí... V sobotu ve 20.15 se z útrob egyptských pyramid vynoří na Prima family Mumie.

Knihovnice Evelyn Camahanová (Rachel Weisz) je zapálená amatérská archeoložka. Zájem o cokoliv egyptského mají nejspíš v rodině – její bratr Jonathan jde se svým úsilím ještě dál a snaží se najít zlatý poklad. Na své cestě se nezalekne ničeho a klidně okrade legionáře Ricka O´Connela (Brendan Fraser) o mapu města mrtvých. Tu ale omylem spálí ředitel káhirského muzea…

Egyptské dny v Praze: dokumenty na ZOOMu a přednášky v Praze

Rozbíhá se velká honička několika skupin archeologů za egyptským pokladem. Jenom Evelyn s Rickem ale vědí, že kdo otevře tajemný sarkofág střežící tajemný poklad, zemře. Nicméně i jim se ale podaří vyvolat pěknou šlamastyku – na svět se žene pohroma v podobě deseti ran egyptských, ale zároveň něco mnohem, mnohem temnějšího.

Mumie

Dokážou společnými silami zastavit Imhotepa, mumii probuzenou k životu dřív, než přivede na svět svoji vyvolenou Anck Su Namun a armádu svých věrných?

Na to už se podívejte v sobotu od 20.15 na Prima family.

 

reklama