Mumie se vrací! A tentokrát už naposledy. Pátek večer

Třetí a poslední díl série, jak ji známe, má dovětek Hrob Dračího císaře a z Egypta nás přenese až do daleké Číny. A i když mezi dvojkou a trojkou uplynulo celých sedm let, na Brendana Frasera se dívá pořád zatraceně dobře. Přesvědčte se v pátek ve 20:15 na Primě.

Největší zklamání zažijí asi fanoušci Rachel Weisz (filmová Evelyn), která se ve třetím, posledním díle již neobjeví. Proč? Podle vlastního vyjádření dala před filmováním přednost svému čerstvě narozenému synovi a rovněž se jí ne úplně zamlouval scénář. Její roli nakonec obsadila herečka Maria Bello, která je sice rovněž půvabná a sexy, ale co do hereckého projevu absolutně jiná, což mnozí skalní příznivci jedničky a dvojky „Mumie“ producentům dodnes zazlívají.

Děj nás zavede do Číny, kde Rickův a Evelynin syn Alex objeví hrobku starověkého čínského císaře, brutálního válečníka a tyrana, kterému se přezdívalo Dračí císař. Podle legend dal Velkou čínskou zeď zbudovat právě Dračí císař, aby do jejích základů pohřbil těla všech, kdo se mu kdy pokusili postavit.

Ke sklonku svého života se císař, který vládl nadpřirozenou mocí 5 elementů, rozhodl zajistit si nesmrtelnost. Ke svému dvoru povolal kouzelnici, která tuto schopnost ovládala, ovšem jeho krvelačnost a krutost se mu nevyplatila. Kouzelnice zaklela císaře i celou jeho armádu v terakotové sochy, odsouzené k věčnému životu v hliněných tělech.

Ovšem to platí až do doby, kdy je císařova socha omylem probuzena k životu poté, co ji mladý O´Connel přiveze z místa vykopávek do muzea v Šanghaji. Na cestě do Číny jsou v té době i jeho rodiče, jež britská vláda pověřila dopravením vzácného čínského artefaktu zpět do jeho domoviny. A tak všichni znovu spojí své síly a za pomoci nesmrtelné kouzelnice, její dcery a pár Yettiů se pokusí naposledy zachránit svět. Tentokrát před krutým Dračím císařem a jeho terakotovou armádou, která se vydala na pochod k jeho definitivnímu podmanění.

Mumie: Hrob Dračího císaře Foto: Mumie: Hrob Dračího císařeFoto: All

Věděli jste, že…

  • Námět císaře a jeho terakotové armády vychází ze skutečné události. V roce 1974 byla v Číně úplnou náhodou (při kopání studny) objevena hrobka starověkého císaře Čchin čítající na 8000 terakotových soch válečníků, koní a koňských spřežení. Jejich vznik se odhaduje k datu okolo roku 220 př. n. l. Samotná hrobka císaře dosud nebyla odkryta, protože se archeologové obávají jejího zborcení. Nález je považován za osmý div světa.
  • Brendan Fraser je ve skutečnosti o pouhých 13 let starší než jeho filmový syn Alex (Luke Ford). Vzhledem k formě, v jaké se Brendan udržuje, působí tihle dva na plátně spíše jako bratři než otec se synem.
  •  Natáčelo se v Montrealu a v Číně.
  • Čínské pouštní bitevní pole je skutečné tréninkové zařízení pro čínskou armádu, kterou si filmový štáb pronajal.
  •  Vytvořit jezírko s vodou připomínající diamanty trvalo vybranému studiu pro speciální vizuální efekty celých 11 měsíců!
  •  Snímek měl premiéru v Moskvě, týden po té byl uveden do kin v Kanadě a Spojených Státech.
  •  Domácí výnos filmu dosáhl částky lehce přes 100 milionů dolarů, mezinárodní pak necelých 300 milionů. Dohromady tedy snímek přinesl do pokladničky Universalu neskutečných 400 milionů dolarů, což je mimochodem více, než oba předchozí díly dohromady. Jeho rozpočet se přitom pohyboval někde kolem 145 milionů.
  •  Herečka Maria Bello (nová Evelyn) se po uvedení snímku nechala slyšet, že další díl Mumie se bude „naprosto jistě“ natáčet a že ona už svou účast na něm přislíbila a dokonce stvrdila podpisem. Stejně tak se k dalšímu filmování upsal i Luke Ford (Rickův a Evelynin syn). Ovšem v roce 2012 vydalo filmové studio Universal Pictures smutnou zprávu pro všechny fanoušky „Mumie“. Připravovaný snímek zrušilo a ohlásilo, že se chystá celou sérii natočit znovu, s novými herci a tentokrát mnohem temnější. Už dokonce ohlásili i jméno scenáristy a producenta.
Mumie: Hrob Dračího císaře Foto: Mumie: Hrob Dračího císařeFoto: All

reklama