Musí být bohové šílení?

Bohové musejí být šílení Foto: Bohové musejí být šíleníFoto: All

Jedna láhev od Coca-Coly může způsobit neuvěřitelné věci. Zvláště když je její zjevení přisouzeno bohům, kteří se nechovají ani trochu božsky... Na komedii Bohové musejí být šílení se podívejte v sobotu ve 13.15 na Prima family.

Osobitý typ humoru postavený na znalostech specifik afrického prostředí je v tomhle botswansko-jihoafrickém filmu sklouben s klasickou dobrodružnou komedií, společenskou satirou a některými postupy němých grotesek. A to vše v půvabném koktejlu, který měl ve světě i u nás nečekaný ohlas.

Jeho děj se postupně splétá ze tří motivů. Prvním je křovácký lovec Xi, vydávající se na dlouhou cestu, aby vrátil bohům dar, láhev coca-coly, který místo pomoci přináší lidem z buše neshody a hádky. Druhým je úspěšná novinářka Kate, která se rozhodla změnit zaměstnání, chce se stát učitelkou v misijní škole a nesmělý mikrobiolog Andrew, který se do ní zamiluje. Třetí linkou je pak banda neúspěšných atentátníků na útěku, kteří zajmou děti z misijní školy i s Kate jako rukojmí, která by jim umožnila přejít hranice.

Jestli vám stejně jako mně chybí léto, teplo a sluneční paprsky, určitě se s Prima family vydejte do prosluněné Afriky s komedií Bohové musejí být šílení. Vvyrážíme v sobotu ve 13.15.

reklama