Myšlenky zoufalých sběratelů

Myšlenky zoufalých sběratelů Foto: Myšlenky zoufalých sběratelůFoto: All

Tým Aarona Hotchnera se snaží předvídat myšlenky zločinců. Šestý rok připravil pro obyvatele zdánlivě dokonalého amerického předměstí další šokující překvapení. Kůstka a agent Booth se ocitnou v Anglii, poletí do Číny, a dokonce vystoupí v cirkuse.

Myšlenky zločince IV.

O seriálu:

Seriál Myšlenky zločince sleduje vyšetřování speciálního týmu FBI Behavioral Analysis Unit (BAU). Jeho členové jsou mistry ve vytváření profilů pachatelů na základě informací o jejich zločinech. Virginský tým tvoří přeborníci v oboru kriminalistiky, psychologie a psychiatrie a určitě v něm platí, že víc hlav víc ví. Postupuje se trochu obráceně, než bývá ve forenzní praxi zvykem: z nitra ven. Pro tým je totiž nejdůležitější pochopit, jak podezřelí přemýšlejí. Studuje jejich chování v souvislosti se spáchaným činem i to, jak a kde žijí a pracují. Vyšetřovatelé stále cestují, protože jsou povoláváni k nejsložitějším případům po celých Státech, s nimiž si policie neví rady. Řeší „ujeté“ a brutální kauzy sériových a masových vrahů a násilníků. Občas je také trápí soukromé problémy, protože sladit tak náročnou profesi s osobním životem je rovněž oříšek. Jsou to lidé z masa a kostí, kteří nejsou imunní vůči běžným slabostem. Při řešení zločinů jde však vše stranou. Čas kvapí a za každé zaváhání a omyl se platí tím nejcennějším: lidskými životy…

 

Zoufalé manželky VI.

O seriálu:

Seriál začíná v okamžiku, kdy se Mary Alice Young (Brenda Strong) rozhodne navždy opustit svůj dokonalý dům. Spáchá sebevraždu. Z druhého břehu vidí Mary Alice mnohem více než kdykoli předtím a sděluje nám všechny pikantní detaily, které se skrývají za zavřenými dveřmi domácností zdánlivě dokonalého amerického předměstí.

 

V šesté sérii čekají diváky další šokující odhalení z životů jejích kamarádek. Když se Mike Delfino (James Denton) konečně rozhodne mezi Susan Mayerovou (Teri Hatcher) a Katherine Mayfairovou (Dana Delany), jednu z žen to dožene k psychickému zhroucení. Lynette (Felicity Huffmanová) a Tom Scavo (Dough Savant) čelí starostem vyplývajícím z dalšího těhotenství. Bree Hodgeová (Marcia Crossová), dokonalá hospodyňka na steroidech, se snaží zbavit Orsona (Kyle MacLachlan) a svých zábran. A Gabrielle Solisová (Eva Longoria Parkerová) se bude muset obrnit trpělivostí, protože se s manželem Carlosem (Ricardo Antonio Chavira) začnou starat o jeho sociopatickou neteř Anu.

 

Na Wisteria Lane se přistěhuje i nová hospodyňka s rodinou, která s sebou přinese dávku tajemství a záhad. Angie Bolenová (Drea de Matteová) a její manžel Nick (Jeffrey Nordling) byli sousedy přivítáni s otevřenou náručí. Ale když je jejich syn Danny (Beau Mirchoff) obviněn z útoku na Julii Mayerovou, začnou být obyvatelé Wisteria Lane podezřívaví a hrozí prozrazení hanebné minulosti Bolenových.

 

Sběratelé kostí IV.

O seriálu:

Třetí série skončila šokujícím odhalením, že Zack (Eric Millegan) tajně pracoval pro sériového vraha Gormogona. Úvodní dvojitý díl čtvrté série se odehrává v Anglii. Brennanová byla pozvána přednášet do Oxfordu a Booth do Scotland Yardu. V Londýně ale zavraždí dceru amerického obchodníka a naši hrdinové musí spojit síly s místními úřady a  forenzními specialisty, aby dopadli pachatele. Natáčelo se ve skutečných londýnských lokacích, takže se v epizodě objeví většina turistických atrakcí a také zábavné situace, vyplývající z kontrastů mezi americkým a britským přístupem k řešení problémů.

 

Čtvrtá řada seriálu přinese i další zapeklité kriminální případy. Jedna z epizod se odehrává v letadle během cesty do Číny, v jiném díle Booth a Brennanová vystupují v utajení v cirkuse coby Wanda a Buck Moosejawovi, kanadské duo vrhající nože. Zajímavé je i vyšetřování vraždy známého televizního moderátora a případ kostry, kterou na pódiu používala norská metalová skupina.

 

Nová série Sběratelů kostí si rovněž pohraje se vztahy mezi hlavními postavami a jejich spolupracovníky. Booth s Brennanovou se budou muset vyrovnat se změnami mezi „šprty“ i  ve vlastním vztahu. Skupina postgraduálních studentů bude při řešení vražd pomáhat s až podezřelou horlivostí. Neskrývá se za ní nic menšího než snaha získat bývalé Zackovo místo v Jeffersonově ústavu. Angela s Hodginsem se na začátku rozejdou a Angela si najde nový milostný objekt. Hlavní hrdinové to také nebudou mít v osobním životě jednoduché. V jedné epizodě začne Brennanová chodit se dvěma muži najednou, což Bootha naprosto šokuje. Diváci se však mezi Kůstkou a Boothem dočkají i smířlivějšího pnutí, čeká je reálný polibek a lechtivá situace, kdy se Booth s Brennanovou ocitnou nazí v posteli.

 

Černohumorný seriál od producentů Harta Hansona, Barry Josephsona a Stephena Nathana je inspirován životem a knihami skutečné forenzní antropoložky Kathy Riechsové.

reklama