Na Zlínsku vypukne tuňákový souboj

Prostřeno IV (9) - Příště uvidíte ze Zlína Foto: Prostřeno IV (9) - Příště uvidíte ze ZlínaFoto: Prima

Již potřetí se sejdou tři muži a dvě ženy a čeká nás další pestrý týden. Dvě prodavačky, dva studenti a jeden řezník se pohostí na Zlínsku. V něčem se překvapivě shodnou. Bude to stoprocentně bramborový týden, nejspíš se na Zlínsku bramborám mimořádně daří.

Zato skoro žádná polévka, na tu se cítí jen řezník Alois, autor nejopulentnějšího menu. Navíc předvede, jak vykostit kuře, aby se usmívalo. Hned dva dny za sebou usmaží naši studenti tuňáka. Kdo rád játra? Středoškolák Matěj určitě ne. I ta se podávají dvakrát. Dvakrát se podíváme i do historické Kroměříže. Je to rovněž hudební týden, jsme přece na Moravě. Jednou hosty rozehřeje cimbálovka a alkohol a jednou je čeká kytarový koncert. Co rýpalové, najdou se? Určitě.


 Koho čeká na talíři pěkná porcička 40 000 korun? Komu se narodí vnouček? Vše se dozvíte, pokud se rozhodnete sledovat pořad Prostřeno! Od 18.00 v pondělí až do konce pracovního týdne v Televizi Prima!

 

Pondělí: nastávající babička Jiřina (53)

V pondělí přijedou hosté do obce Kelníky, která má jen pět domů. V jednom bydlí paní Jiřina, místní prodavačka. Není nervózní jen z toho, že vaří před kamerami. Ne všechno jde totiž jako po másle. Bohužel vznikne máslo i ze šlehačky, kterou tedy musí ušlehat podruhé. Jiřina se má navíc každým dnem stát babičkou a bojí se, že se podle zákona schválnosti začne vnouček drát na svět právě v nejméně vhodný den. A taky ano... Ke všemu jí netuhne želatina... Kolik bodů si vyvaří paní Jiřinka, jejíž kachní játra ochutnají kromě hostů i slepice?

 

Úterý: benjamínek týdne Matěj (17)

Vysoký a okatý středoškolák Matěj není žádný Matěj, kterého holky nechtějí. Je znám jako Alain Delon třídy a Marlon Brando zlínské průmyslovky! Kromě toho je šikulka, kterému jde vaření, jako když baletka tančí. Ale na včerejší miminko si něčím ostřejším ještě připít nemůže. Připravil podceňovaný předkrm z okurky a jako hlavní chod tuňáka. Matěj ho nechá uvnitř syrový, což je normální, ale zejména řezník Alois má výhrady. Jak se povede zahraniční moučníček, v němž nechybí zrádná želatina?

 

Středa: student Jakub (23) 

Trošku zamlklý vysokoškolák a sportovec Jakub se netají, že je kuchař začátečník. Podle toho to chvílemi vypadá. Zato překvapí jeho supermoderní bydlení! Hosté měli o studentské domácnosti jiné představy. Šmejdí a koukají… Jak se může nadějně vypadající večer zhroutit jako domeček z karet? Není vanilky a cukru trochu moc? Vanilková bramborová kaše a citrusové pyré k rybě? Hosty čeká drsná tuňáková srovnávačka. A další krém. Jako by se chlapci domluvili. Není však krém jako krém. Návštěva si musí trochu spravit náladu a chuť alkoholem. Jen trochu? Zábava vlezla soupeřům do hlavy.

 

Čtvrtek: řezník Alois (44)

I Lojza je z Kroměříže, stejně jako včerejší hostitel Jakub. A je rybář. Matějův tuňák mu připadal moc syrový. Matěj na oplátku nepozře kachnu s játrovou nádivkou. Alois překvapivě peče drůbež, naplní hned dva kusy. Vykosťovat tedy umí. Inu, je to řezník. Ti také většinou umějí vařit. Platí to pro Lojzu? Jak dobré bude čtvrteční čtyřchodové menu? Jak Alois zvládne hostitelskou roli? Bohužel uvidíte, jak to vypadá, když se zábava propadne k bodu mrazu.

 

Pátek: prodavačka Mirka (47)

I druhá prodavačka žije ve  vesničce. Jsou to Divoky na úpatí Chřibů. Mirka upeče sladké a slané kynuté těsto, protože chystá překvapení pro Lojzu. Co by v něm tak mohlo být? Klobáska přece… Kromě tříchodového menu naplánovala kytarový koncert v podání svého syna. Jako hlavní chod servíruje Královskou korunu. Co to bude? Kuřecí steak s Hermelínem a ananasem. A na závěr jsou připraveny babiččiny koláčky. Na první pohled vypadají úžasně, ale hosté je přežvykují jak býložravci kotletu. Jak zamíchají se závěrečným skóre zábava a večeře poslední hostitelky?

 

 

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

 

reklama