Naděžda Krupská: Jsem ráda, když lidi brečí smíchy

CSMT - Naděžda Krupská 2 Foto: CSMT - Naděžda Krupská 2Foto: Prima

Někteří zájemci o soutěž Česko Slovensko má talent byli na castinzích nepřehlédnutelní i v davu tisícovky dalších uchazečů. Jednou z nich byla i umělkyně, která si říká Naděžda Krupská.

Pozornost totiž upoutávala nejen svým hlasem, který se nápadně podobal hlasu Haliny Pawlowské, ale hlavně svou rozložitou postavou. Někteří přihlížející se dokonce domnívali, že se v jejím kostýmu skrývají dva lidé. „To, že mám zadek jako kůň, neznamená, že tam musíme být dva,“ smála se umělkyně.

 

Narodila se před osmi lety

 

Naděžda Krupská je z Prahy a jako travesty umělkyně se narodila před osmi lety. S jejím stvořením měl co do činění moderátor a imitátor David, kterému je třiatřicet. Víc o sobě prozradit nechtěl a celou dobu mluvil důrazně v ženském rodě. „Imitovat Halinu Pawlowskou jsem původně vůbec nezamýšlela. Vždycky jsem ale ráda moderovala a bavila lidi, líbilo se mi, když se smáli mým vtipům. Párkrát mi ujelo takové typické Halinino „š“, lidi mě začali upozorňovat, že mluvím jako ona. Tak jsem přidávala další slůvka, až se ze mě stala imitátorka Haliny. Všechno, co dělám, dělám pro lidi, aby se smáli a bavili. Nejlépe aby brečeli smíchy. A jsem spokojená, když mi to dají najevo potleskem,“ říká Naděžda Krupská.

 

Naděžda imituje pouze Halinu, ale jinak paroduje řadu známých českých zpěvaček. Kolik jich má v repertoáru? „Když se podívám do skříně, visí mi tam asi padesát kostýmů, ale spousta z nich už není aktuální. Snažím se vždycky reagovat na aktuální situaci, parodovat toho, kdo lidi zajímá. Říká se, že každá správná celebrita na výsluní má svou ‚transku‛,“ vysvětluje Naděžda.

 

Ve sprše si notuju jako Pavarotti


Proto parodovala také třeba Anetu Langerovou nebo Martinu Balogovou. Jako vůbec první zpěvačku prý napodobovala Martu Kubišovou a nejnovějším přírůstkem na jejím repertoáru je Petra Janů. „Ona je velmi dobře zparodovatelná, lidi ji mají rádi a reagují na ni – kromě Haliny Pawlowské – nejlépe,“ líčí Naděžda. Potkala se někdy na pódiu s celebritou, kterou paroduje? „Ne. S žádnou jsem si nezazpívala.“ A jak je na tom ona se zpěvem? „Já sama nezpívám, protože nechci lidi trápit. Ale ve sprše si notuju jako Pavarotti,“ říká se smíchem.

 

Naděžda velmi často vystupuje s parťačkou. Ta se jmenuje Claudia De Vill, občanským jménem Martin, a dohromady si říkají Duo Style. Parodují, moderují, vtipkují, komentují politickou situaci a lidi se baví. „Máme zpěvačky pěkně rozdělené, kolegyně paroduje třeba Lucii Bílou, Daru Rolins nebo Allu Pugačevovou, taky zpíváme duety, během nichž se dokážeme kompletně převléknout do jiného kostýmu během jedné minuty.“ Kdo jim kostýmy šije? „Vymýšlíme si je my samy a necháváme si je šít na zakázku. Někdy je okopírujeme podle zpěvačky z nějakého televizního vystoupení. Jindy je důležitější, aby byl kostým hlavně funkční, protože je potřeba, aby nám odhalil břicho nebo zadek.“

 

Šest zpěvaček za dvě minuty


V soutěži Česko Slovensko má talent je ale Naděžda Krupská sama za sebe. Pokud postoupí do dalšího kola před oficiální porotu, co jí předvede? „Pořád na sobě pracuju a nikdy nic nenechávám náhodě. Pokud opravdu postoupím, mám připravenou naprostou bombu – šest zpěvaček za dvě minuty. To bude můj osobní rekord,“ plánuje Naděžda.

 

Pokud bude právě ona mezi zhruba třemi stovkami vybraných, máme se zřejmě na co těšit. Chcete-li si připomenout vystoupení Naděždy Krupské alias Haliny Pawlowské na castingu soutěže Česko Slovensko má talent, podívejte se na video.

 

 

reklama