Napětí na večer: Hollywoodské hvězdy ohrozí cosi Pod povrchem

Ve filmu Pod povrchem je právě na svůdnosti, křehkosti a jakési vnitřní čistotě Michelle Pfeifferové vystavěn děj i postupné děsivé rozřešení záhady Foto: Ve filmu Pod povrchem je právě na svůdnosti, křehkosti a jakési vnitřní čistotě Michelle Pfeifferové vystavěn děj i postupné děsivé rozřešení záhadyFoto: All

Děsivé zvuky a vjem… Kdo by ve chvíli setkání s podivnými skutečnostmi neznejistil? Krásné Michelle Pfeifferové a jejím blízkým ale obrátí divné úkazy poklidný život doslova naruby. Co se ale za tím vším skrývá? Pokud v neděli vydržíte do 22:15 a pustíte si film Pod povrchem, bude to stát za to.

Mrazivé napětí, to režisér Robert Zemeckis, autor tohoto snímku, umí nastolit skutečně promyšlenými prostředky.

Proslavil se filmy Návrat do budoucnosti a už tehdy předznamenal svou budoucí zálibu ve zvláštních efektech. Jak o něm prohlásil jeden filmový kritik, dokáže takové efekty nejlépe ze všech současných hollywoodských režisérů použít k podpoře dramatičnosti děje.

Pod povrchem - v neděli ve 22.15 na Primě.

Když si uvědomíte, že stojí za filmy jako Polární expres a Vánoční koleda, budete muset kritikovi dát za pravdu. K tomu ještě přidejte Forresta Gumpa a alespoň zčásti se vám načrtne profil úspěšného režiséra Zemeckise. Vedle skvělé animace miluje ovšem také napětí, což si budete moci ověřit už během pátečního večera na Primě.

Co přijde?  Foto: Co přijde? Foto: All

 

Záhady zvláštních domů, které se zjevují novým obyvatelům, jsou vděčné téma. Jak se ale na ně podívat novým okem? Robert Zemeckis to oko má a na chvíli nám jej půjčí.

Uvidíme skrze něj poklidné manželství Michelle Pfeifferové a Harrisona Forda, které naruší zvláštní úkazy. A to si pište, že si skvělí herci s postupnými proměnami nálad svých postav skvěle pohrají. Vždyť Zemeckis je obsadil do hlavních úloh bez jakýchkoliv alternativ, byla to jeho první a jediná volba a bezvadně vyšla.

Děsivé zvuky a vjemy… Kdo by ve chvíli setkání s podivnými skutečnostmi neznejistil?  Foto: Děsivé zvuky a vjemy… Kdo by ve chvíli setkání s podivnými skutečnostmi neznejistil? Foto: All

 

Tahle trojka tvůrců měla zkrátka na sebe štěstí. Také proto, že další oblíbený herec Zemeckise Tom Hanks, se kterým ve stejnou dobu natáčel film Trosečník, musel během natáčení hubnout a nechat si narůst svůj vlastní plnovous. Trosečník byl tedy na chvíli zastaven a ustoupil filmu Pod povrchem, ve kterém herci nemuseli ani na váhu a ani si nechávat narůst vousy. Ono by to zarostlé Michelle stejně neslušelo!

 Ve filmu Pod povrchem je právě na svůdnosti, křehkosti a jakési vnitřní čistotě Michelle vystavěn děj i postupné děsivé rozřešení záhady. Vy se tak můžete v pátek od 23.25 těšit nejen na okouzlující krásu představitelky Clarie a neutuchající hereckou zručnost Harrisona Forda v roli jejího manžela Normana, ale také na propracovaný děj a skvěle vytvořené hrůzné mysteriozní efekty. Zkrátka jak to oceňovaný režisér Robert Zemeckis umí!

reklama