Narozeninová party v Brně se povedla

Prostřeno V (17) Příště uvidíte z Brna grafika Foto: Prostřeno V (17) Příště uvidíte z Brna grafikaFoto: All

Další Prostřeno! se odehraje v Brně a okolí a jihomoravská pětka potvrdí, že povědomí o zdejší pohostinnosti a srdečnosti není jen mýtus. Sejde se kultivovaná a pohodová parta.

Dva účastníci oslaví během pátečního finále narozeniny, hostitel dokonce kulatiny. Muži jsou v mírné přesile a jsou to správní chlapi.Jen nejmladší David je poněkud zakřiknutý. Rozehřeje ho víno a pivo, na něž hostitelé tentokrát nezapomínají?Obě ženy spojuje zájem o esoteriku, čtvrteční hostitelka Oldřiška spoléhá na své anděly, i když je skoro dokonalá. Kousek od Brna uspořádá švýcarský večer se vším všudy včetně vlajky a těžkého aroma pěkně uzrálého alpského sýra. Bude za stylovou hostinu odměněna Olí, nebo Zuzka? Či snad někdo ze tří mužů? Uvidíte v průběhu brněnského týdne v oblíbeném pořadu Prostřeno!

Pondělí: hodný zakřiknutý David (23)

Sportovec David bydlí v malém bytě s maminkou a doma prý vaří spíš on. Projeví se jako zkušený kuchař? Davidovo menu je trochu nesourodé a hostitel zpočátku nervózní. Zklidní se, až přijdou hosté? Plněná vejce s ořechovou náplní jsou lepší, než jsme doufali, a bramborová polévka francouzská, lahodně krémová. Jaký bude hlavní chod z kuřecího masa v podobě zavinutých šneků plněných bazalkou? A co legrační dortíček z piškotů spíchnutých párátkem? Ostatně –piškoty jsou tento týden ve velké oblibě. Na své by si mohli přijít i milovníci šipek...

Úterý: svobodná maminka Zuzana (28)

Zuzana je vystudovaná a momentálně nezaměstnaná grafička. Bydlí s novým partnerem a čtyřletým synem z předchozího vztahu v domě svého tatínka v Žatčanech. Přestože se považuje za komunikativní extrovertku, v průběhu soutěže se výrazně neprojevuje. Čím na sebe ale upozorní, je hlavní chod. Prý jde po generace oblíbený rodinný recept... Samo kuřecí maso zapečené obráceně v nádivce s játry je zvláštnost. Navíc se tato záležitost podává v rajské omáčce s knedlíkem. Zuzčin hovězí vývar bude naštěstí klasický a potěší. Stejně jako její zábava – možná nejlepší z celého týdne.

Středa: veselý a pohodový Jan (27)

V moderně zařízeném podkrovním bytě v Ivančicích žije bezdětný Jan, kterého do soutěže bez jeho vědomí přihlásila přítelkyně. Když se mladý manažer po prvním šoku oklepal, rozhodl se vzít účast jako výzvu a bojovat o 40 000 Kč kvalitou, nikoli kvantitou. Podává jen tři chody a kvůli tradici, kterou měl ivančický chřest, zahájí večírek polévkou „šparglovkou“. Je tak výborná, že si hosté dají nášup. Pak Honza upeče údajně nejlepší žebírka, jaká kdy jedl. Jmenují se po jeho kamarádovi, jenž recept vymyslel. A protože Jan miluje bramborovou kaši, podává ji jako přílohu. Na závěr udělá vlastní tvarohovou zmrzlinu. Hosté si ale počkají... Nejvíce netrpělivý je Libor, který se však v pátek ocitne v podobné situaci.

Čtvrtek: dokonalá perfekcionistka Oldřiška (40)

Osm kilometrů od Brna žije v Troubsku v komfortním útulném domě masérka, terapeutka a instruktorka meditací Oldřiška řečená Olí. Maminka tří dcer se rozpomněla na své několikaleté působení ve Švýcarsku. Připraví nejen švýcarské menu, ale vystrojí celý švýcarský večer A skutečně to má do puntíku promyšlené. Byť je vyznavačkou racionální stravy, zvolila bohaté menu postavené na smetaně a máslu. Po zážitkové rajské polévce podává raclette z hodně aromatického sýra – oba chody jsou docela risk. Zlatým hřebem jsou krůtí nudličky na víně a smetaně s bramborami v podobě rösti. Závěrečnou meditaci naruší vtipkováním Libor. Decentní Olí si prý až ve čtvrtek uvědomila, že je v soutěži. Pomohou jí andělé, aby vyhrála a mohla vydat léta plánovanou knihu?

Pátek: dobrodruh a cestovatel Libor (40)

Vodnáři Zuzana a poslední hostitel se narodili ve stejný den. Nepřehlédnutelný Libor v pátek dokonce oslaví čtyřicítku. Finále to bude tedy velkolepé! Čerstvý otec na mateřské se v kuchyni domku v Modřicích u Brna už při jeho přípravě posiluje dobrým vínem. Se svým vynikajícím salátem a jihoamerickými steaky, které griluje v domácím krbu, a brambory v alobalu se však dostane poněkud do skluzu. Proč by jinak hosté bouchali příbory do stolu a křičeli, že mají hlad? Jak se oslavenci povede závěrečný crème de caramel se šlehačkou? Stejně dobře jako včerejší tiramisu Olí? A jakou zábavu si pro hosty přichystá bavič a živel Libor? Projekci a krátkou přednášku ze svých cest, která ale baví jen Honzu. Oldřišku určitě ne. Že by odveta za čtvrteční narušenou meditaci?

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama