Nebezpečná jízda hollywoodských hvězd

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Prima kino tentokrát navštíví opravdové hvězdy stříbrného plátna v dramatických rolích! V pátek večer se rozpoutá Řetězová reakce s Keanu Reevesem a Morganem Freemanem. V sobotu se ve snímku Spojenec od režiséra Spikea Lee setká Denzel Washington s Jodie Fosterovou ..

V sobotu se ve snímku Spojenec od režiséra Spikea Lee setká Denzel Washington s Jodie Fosterovou a v nočních hodinách vám předvede svou brilantní rychlou jízdu Paul Walker v Rychle a zběsile 2.


Poslední květnový pátek dorazí na televizní obrazovky s logem Prima od 22.15 hod nebezpečná Řetězová reakce. Akční thriller s Keanu Reevesem a Morganem Freemanem v hlavních rolích zobrazí boj vědců s energetickými společnostmi. Když výzkumný tým stvoří technologii, pomocí níž jde vodu používat jako pohonnou směs, je náhle laboratoř zničena a ředitel výzkumu zabit. V zájmu vlády ani velkých energetických společností totiž není zmíněný objev představit veřejnosti. Jediný, kdo se pokouší bojovat za očištění své osoby i celého vědeckého týmu, je student Eddie. V dramatickém snímku se objeví Keanu Reeves, hvězda kultovního sci-fi Matrix, po boku Morgana Freemana, charismatického herce známého např. z thrilleru Sedm nebo z Vykoupení z věznice Shawshank.

 

 

V sobotu se vám od 20.00 hod představí film z dílny slavného režiséra Spikea Lee s názvem Spojenec. Newyorský detektiv Keith je drsný policista, který čelí obvinění z nezákonného jednání a který musí zvládnout krizovou situaci při přepadení banky. To má na svědomí jeden z nejchytřejších zločinců světa, takže celá akce vyžaduje nestandardní postup. Situace se navíc zkomplikuje ve chvíli, kdy do hry vstoupí vlivná právnička, snažící se krizi využít ve svůj prospěch. Keithovi záhy dochází, že strany dobra a zla nejsou jasně dány a že dokonalý zločin je promyšlenější víc, než si původně myslel. Režisér Spike Lee je zvyklý točit filmy, které nenechají diváka v klidu a ještě dlouho v něm doznívají. To je i případ Spojence, v němž se sešli dvojnásobní držitelé Oscarů Denzel Washington a Jodie Fosterová či Clive Owen. Raritou kontroverzního a originálního snímku pak je, že byl natočen za pouhých 39 dní.

 

 

Na volné pokračování úspěšného filmu z prostředí ilegálních automobilových závodů Rychle a zběsile 2 se můžete těšit v sobotu od 22.45 hod. Také tentokrát budou v hlavní roli silná a speciálně upravená auta spolu s nekalými praktikami jejich vlastníků. Vyřešit případ praní špinavých peněz dostane opět na starost policista Brian, který po posledním profesionálním selhání už nemá co ztratit. Režisér John Singleton sice kráčí ve stopách svého předchůdce Roba Cohena, ale více se snaží o maximální autenticitu prostředí a výrazné prokreslení charakterů lidí, jež podlehli nebezpečnému kouzlu rychlých kol. Sám režisér přiznává, že je jedním z nich. Také hlavní představitel, Paul Walker, má k ďábelským strojům blízko. První auto, které ve filmu řídí, je dokonce jeho vlastní vůz. Herec navíc osobně vybíral všechna závodní auta ve filmu a mnoho kousků prováděl s autem sám. Je velkým fanouškem pouličních závodů a velmi dobrým řidičem.

reklama