Nedostali jste se do finále České Miss? Nevádí. I tak vás v neděli vezmeme na Mauricius za misskami

Mauricius, to je ráj na zemi Foto: Mauricius, to je ráj na zemiFoto: All

Jak byste si představovali ráj na zemi? Pro mnoho pozemšťanů je to ostrov Mauricius u břehů Afriky. Vyražme tam spolu v neděli v 18.00 s Ženami na Cestách. Místo odletu - TV Prima.

Specifický cestovatelský magazín pokračuje 4. dílem, který vás zavede na rajský ostrov Mauricius. Kam se Míša se Zlatuší vydají, když půjdou po stopách kapitána Nema? A objeví věhlasný Modrý Mauricius?

O této malebné ostrovní republice prý kdysi spisovatel Mark Twain, který tu pobýval, prohlásil, že Bůh nejprve stvořil Mauricius, a teprve pak ráj jako jeho kopii. Ostatně když Míša na ostrově stanula, prohlásila, že právě tady by chtěla žít. Takže průzkum ostrova částečně věnovala i hledání potenciálního partnera.

 

Jedním z tradičních sportů na Mauriciu jsou koňské dostihyJedním z tradičních sportů na Mauriciu jsou koňské dostihy

Spolu se svou parťačkou Zlatuší začnou prohlídku strova v metropoli Port Louis, která je politickým i multikulturním centrem této oblasti. Na jednom místě tu najdou mešity, křesťanské katedrály i hinduistické chrámy, stejně jako plno obchodů a restaurací. Zlatuše má oproti Míše trochu jiné přání – chce se podívat, jak vypadá známka Modrý Mauricius.

Míša by tady chtěla žít, potápět seMíša by tady chtěla žít, potápět se

 

Obě dámy na cestách nezkoumají jen filatelistické unikáty, ale také například mořské dno. Díky průzračnému moři si dopřejí procházku po mořském dně mezi hejny rybiček. Vypadají při tom a cítí se tak, jako kdyby chodily po Měsíci. A pod mořskou hladinu se ponoří i podruhé, tentokrát ale ve speciální ponorce. V hloubce pětatřiceti metrů Míša převezme řízení a ponorku pak nechá vynořit. Podruhé si tak obě dámy budou připadat tak trochu jako v kůži Kapitána Nema.

Podívejte se na ukázku z pořadu:

Své chuťové buňky uspokojí na severu ostrova v muzeu nazvaném „Dobrodružství cukru“. V bývalé továrně na zpracování cukrové třtiny s údivem zjistí, že cukr může být i hořký. Následovat bude degustace místního rumu. Obě cestovatelky zaujme také ohromná botanická zahrada, kde uvidí největší lekníny na světě. Navštíví i krokodýlí farmu La Vanille. Kromě krokodýlů jsou tu například i obří želvy, z nichž nejstaršímu samci je 95 let.

Mauricius, to je ráj na zemiMauricius, to je ráj na zemi

Jedním z tradičních sportů na Mauriciu jsou koňské dostihy, místní dostihový klub byl založený v roce 1812 a zdejší závodní dráha je druhou nejstarší dráhou na světě. Zlatuše neodolá a vsadí si na koně jménem Tygr. Bude mít štěstí a vyhraje? Své štěstí budou dámy pokoušet i při domorodém a velmi smyslném tanci Sega, který se obě zkusí naučit. Podaří se díky němu Míše sehnat muže, kterého by si mohla vzít a zůstat s ním na Mauriciu žít? Nebo na ní zbyde jen Blboun nejapný?

Uvidíte už tuto neděli 26. ledna v 18.00 hodin na Primě.

 

Článek

Nicolas Cage s Diane Krugerovou

Po dalším pokladu budou pátrat Nicolas Cage a Diane Krugerová

Druhý díl hitu Lovci pokladů nese podtitul Kniha tajemství. Hlavní hrdina Ben potřebuje tuto knihu získat, aby mohl očistit jméno svého předka. Ten byl nařčen, že se ...

 

 

Článek

Krvavá zásilka

V neděli večer na vás čeká akční thriller Krvavá zásilka s Dolphem Lundgrenem

Akční thriller pro tvrdé chlapy a všechny obdivovatele pěstních soubojů spustí sérii drsných rvaček v neděli od 22.55. Ve filmu Krvavá zásilka exceluje šampion wrestlingu ...

reklama