„Nejde o to být in, ale jde o to umět obléct se slušně.“ říká úspěšná blogerka Ada v Show Jana Krause

Show Jana Krause- blogerka Ada Foto: Show Jana Krause- blogerka AdaFoto: www.iprima.cz

Fashion blogy, tedy blogy, které se zabývají módou, jsou fenoménem internetu několika posledních let. Ada, úspěšná blogerka trochu vybočuje z téhle stereotypní řady, proto se také dnes večer objeví v pořadu Show Jana Krause.

Český módní průmysl není velký, natož pohostinný.

 


Být světovou módní blogerkou zahrnuje cestování, spolupráci s módními magazíny a s módními domy. Své zážitky z módních párty, ale i obyčejného života zahrnující módu, zapisují do svého webové deníku. A tak se rázem z celkem nevinného nápadu, ukázat lidem po celém světě jaký mám vkus, stala výdělečná činnost postavená na reklamě značek, které blogerky zrovna nosí.
 

Přestože české fashion blogy rostou jako po dešti, stát se módním blogerem na plný úvazek je představa rovnající se sci-fi. Český módní průmysl není velký, natož pohostinný ani pro mladé návrháře, kteří často svou tvorbu platí ze svého. České fashion blogerky se ale v posledních letech stávají její součástí. Jsou zvány do showroomů obchodních řetězců, podílejí se na módních událostech jako jsou fashion weeky, kterých máme v naší malé zemi rovnou tři. V neposlední řadě okupují stránky módních editorialů v ženských magazínech. Jak již bylo řečeno, jsou krásné a mají odvahu nosit módu, která přijde do Čech za dalších pár let. Jsou to vizionářky, ale také konzumentky módních trendů.

 

Adino Módní peklo

Adě není ani –náct, ani díky svým bohatým rodičům nenosí nejnovější kolekce od světových návrhářů, přesto je úspěšnou autorkou módního blogu. „Je trochu kritický“ přiznává Ada, která si do svého webového hledáčku bere módní přešlapy obyčejných lidí. Žádná „módní policie“ kritizující šaty českých zpěvaček, jež připomínají šlehačkové dorty. Na mušku si bere lidi z ulice a české módní speciality jakou jsou ponožky v sandálech a neposlušné prádlo vykukující z dámských bokovek, které jsou o dvě čísla menší než nositelka sama.

 

Obléct se vhodně? Pro Čechy je to někdy nadlidský úkol…

Ada za svou blogerskou činnost nedávno získala Křišťálovou lupu v kategorii One Women show. Ani během natáčení si neušetřila kritickou poznámku o tom, že se Češi neumějí obléct vhodně na určité společenské akce. Výjimkou nebyl ani další host Jana Krause Saša Rašilov, který přišel v džínech. „Nejde o to být in, jde o to umět obléct se slušně. Vybrat správnou délku kalhot a správnou velikost. Proč si nevzít něco jiného na sebe, třeba když se jdu projít do města nebo když jdu do práce?" naráží tak na český nešvar chodit v pohorách ve městě.
A tak si i sám Jan Kraus nechal poradit, co by měl nosit v různých společenských situacích. „Udělám z vás frajera!“ slíbila mu Ada.
 

Její módní návrhy pro Show Jana Krause můžete shlédnout v pátek od 22:20!Mezi další hosty, které uvidíte v pořadu patří i herec Saša Rašilov, jenž prozradí, jak daboval slavného Mickey Mouse. Sportovní téma přijde na řadu společně s dalším hostem, tenistkou, stříbrnou olympijskou deblistkou Andreu Hlaváčkovou. A nakonec houslista Edvin Morton naučí Jana Krause pár nových ruských frází!

reklama