Nejslavnější veverka všech dob opět přichází a s ní Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Ve skutečnosti to není veverka, ale krysoveverka. Vidíte ten rozdíl?  Foto: Ve skutečnosti to není veverka, ale krysoveverka. Vidíte ten rozdíl? Foto: All

Jsou herci, kterým nestačí ani desítka filmů, aby se zapsali do filmové historie. Téhle animované veverce stačily tři snímky a je z ní nejslavnější osobnost svého druhu. Nebo znáte jinou stejně slavnou veverku, jako tu z dob ledových. Dopřejte si ji opět v pátek večer ve 20.15 na Primě.

Pokud nemáte děti, tak vám úvod tohoto článku vrtá hlavou, pokud je máte, pak víte o čem mluvím.

Trilogie Doba ledová je úspěšným animákem posledních let, u kterého se pobaví, ba dokonce i dojmou nejen děti, ale i rodiče. A vždy na začátku a na konci se můžete těšit na veverku, která v honbě za žaludem způsobí pořádnou katastrofu světového formátu podanou tak vtipně, až vám tečou slzy.

Ve trojce Doba Ledová 3: Úsvit dinosaurů se ovšem veverka (správně to je pravěká krysoveverka) stává jednou z hlavních postav a rozjíždí svou vlastní dějovou linii.

Tvůrci ve trojce sáhli po dalším oblíbeném světě dětských diváků – po dinosaurech –, a své hrdiny tak zavedli do údolí, kde tito největší obyvatelé planety stále v klidu vegetují.

Nebojte se, nejedná se o žádnou slátaninu, ale o poctivě odvyprávěný příběh, který vám dopřeje příjemný páteční večer.

 

V českém znění si navíc můžete vychutnat skvělý dabing Jiřího Lábuse, Zdeňka Mahdala, Oty Jiráka či Kateřiny Brožové.

Dívejte se v pátek večer ve 20.15 na Primě.

Jak se točí dinosauři

Pro řev dinosaurů tvůrci zmixovali řvaní slonů a velbloudů.

Dinosaurus Rudla je dinosaurus baryonyx. Animátoři si ho vybrali proto, že vypadá tak trochu jako krokodýl a není to profláklý tyranousaurus. Dodělali mu bílou kůži a krví podlité oči, aby byl ještě strašidelnější. 

reklama