Nekouřím doutníky, mám čistý kabát a nemám baseta, říká Jiří Bartoška o své postavě Colomba

28. srpna v neděli uvidíte českou hereckou legendu, Jiřího Bartošku, v roli vyšetřovatele s přezdívkou Colombo v novém krimi seriálu Mordparta. Herec však tvrdí, že jeho postava se slavným detektivem nemá nic společného, jak to tedy s českým Colombem je?

Krimi seriál přichází s kombinací brilantních kriminálních případů a jejich šetření stejně jako se zajímavými osudy vyšetřovatelů. Osobní linka speciálně u televizního charakteru Jiřího Bartošky bude napínat diváky od prvního až po poslední, osmý, díl Mordparty.

Colombo vyšetřuje nejen v práci

Charismatický herec v Mordpartě ztvárnil postavu nejstaršího a nejzkušenějšího vyšetřovatele, kterému se na oddělení kriminality neřekne jinak než Colombo. Colombo je v rámci svých profesních zkušeností silný v kramflecích v nestardantních situacích plných krve. Kde však ztrácí pevnou půdu pod nohama je jeho rodina a domov.

Speciálně ve vztahu ke své dceři Anně (Anna Fialová), která je baletkou a začíná se osamostatňovat od rodičů, je detektiv Colombo až příliš ostražitý. Vyšetřovatel Colombo má však silnou intuici, kterou nepodceňuje a nenechá nic náhodě.

Stejně jako v některých rodinách detektivů Foto: Stejně jako v některých rodinách detektivůFoto: archiv Prima

Jaký je podle Jiřího Bartošky Colombo?

"Tvoříme detektivní tým a já jsem z něj nejstarší. Jsem doyen celé party, detektiv, který se jmenuje Kolumný, ale kolegové mu říkají Columbo. Má rodinu – manželku a sympatickou dceru, která dělá balet. Je příjemné, že všechny postavy se jen neptají kde a kdy, ale žijí si zároveň své vlastní životy, rozplétají své příběhy. Můj příběh je i o tom, že já sice vyšetřuju vraždy, ale v případě problémů, které se budou týkat mé dcery, si nedokážu poradit, " osvětluje Bartoška s pověstnou cigaretou svůj seriálový charakter.

Proč Colombo?

Přezdívka, která tak připomíná slavného detektiva je podle všeho důvtipná hra se jménem seriálové postavy. Podle Jiřího Bartošky totiž americký Colombo nemá s tím z Mordparty nic společného. Diváci se dokonce dočkají i "paní Colombové", kterou si zahrála Milena Steinmasslová.

"Autoři využili ten fór, že moje postava má podobné příjmení. Kolumný – Columbo. Tak ze mě trochu toho známého detektiva dělají, je to asociace na tuto postavu. Jinak si myslím, že s ním nemám společného nic. Nekouřím doutníky, mám čistý kabát a nemám baseta. Takže podobnost je jen ve jméně, " vysvětluje Jiří Bartoška.

Mordpartu uvidíte už 28. srpna v neděli na Primě!

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška  představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele PavlaJiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Článek

Mordparta - Vojta Kotek a Jiří Bartoška v roli vyšetřovatelů Foto:

Co můžete od nového krimi seriálu Mordparta čekat? Kvalitu. Podívejte se na upoutávky

28. srpna v neděli na Primě poznáte nové lidské a profesní příběhy ukryté v policejním oddělení Mordparta. Osmidílný seriál Mordparta ukáže stejnou měrou kriminální...

Článek

Mezi její kolegy patří i Vojta Kotek Foto:

Markéta Plánková se vrací na Primu v novém seriálu Mordparta

Markéta Plánková se vrací zpátky na obrazovky televize Prima. Ne však jako doktorka, kterou hrála v Cestách domů, ale jako drsná kriminalistka Naďa v novém kriminálním...

Článek

Mordparta Foto:

Mordparta vás dostane! Přežijete?

Hvězdné obsazení, milostné pletky a brutální zločin. Nový kriminální seriál Mordparta začíná TV Prima vysílat už v neděli 28. srpna. První díl se jmenuje Nevěsta. Přijdete...


reklama