Nemocnice Motol: Jak malá bojovnice vyhrála nad leukémií?

Podle lékařky se Terezka během celé léčby chovala statečně Foto: Podle lékařky se Terezka během celé léčby chovala statečněFoto: archiv Prima

Nemocnice je místo, kde se setkávají nejen starší pacienti, ale i malé děti. Ve čtvrtečním dílu Nemocnice Motol uvidíte boj ze zákeřnou leukémií pětileté Terezky. Další oddělení řeší mozkovou příhodu ženy či výměnu kyčelního kloubu.

Ve čtvrtek 7. dubna v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě uvidí diváci příběh pětileté bojovnice, která se statečně prala s leukémií, ale i další praktiky lékařů, již jsou schopni zachránit život člověku, který má smrt na vlásku.

Jak bojují lékaři s nemocemi malých dětí? A co všechno musí lékaři udělat pro to, aby zachránili ženu s mozkovou příhodou?

Zákeřná leukémie si podle věku nevybírá

Terezka Kohoutová prochází náročnou léčbou dětské leukémie. Chemoterapie je pro ni velice náročná a s maminkou tráví týdny v nemocnici. I přesto neztrácí dobrou náladu, maluje si a působí velice živě. Průběh léčby ovšem komplikují záněty jícnu, jednu dobu je tak vyživována sondou zavedenou do jícnu, kterou přijímá kašovitou stravu.

Následné kontrolní gastroskopické vyšetření dopadne dobře, malá pacientka tak opět může jíst. „Terezka je velmi šikovná a spontánní holčička. Přestože prošla náročnou léčbou se závažnými komplikacemi, v obdobích, kdy jí bylo dobře, se chovala zcela jako zdravé dítě, neřešila takové drobnosti, jako například chybějící vlásky nebo to, že musí být často v nemocnici,“ říká její ošetřující lékařka MUDr. Lucie Šrámková z Kliniky dětské hematologie a onkologie.

 

Důležitou součástí léčby je i přístup celého okolí k malé pacientce a hlavně podpora rodiny. Ta se malé Terezce samozřejmě dostává, hlavně od maminky, která s ní v nemocnici v podstatě žije celou léčbu.

Po závěrečném cyklu chemoterapie Terezka odchází domů. Dnes se jí, podle slov její lékařky, daří velmi dobře, žije úplně běžný život a řeší jen ty problémy, které má ve svém věku řešit.

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 7. dubna ve 20.15 na Primě.

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Článek

Pacientka Linda Bošková a MUDr. Lucie Šrámková Foto:

Vyléčíme 80 % dětí s rakovinou, teď je potřeba se zaměřit na následky po léčbě, říká MUDr. Šrámková

Televizní cyklus Nemocnice Motol ve čtvrtek ve 20.15 představí případ mladé dívky, jež trpí leukémií. V Čechách onemocní rakovinou 350 dětí ročně. I když jsou čísla...

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

 

reklama