Nezlobte Carrie! Jinak se budete bát

Nesmírně talentovaná Chloë Grace Moretz (ta malá holka z Kick Ass) v roli Carrie a Julian Moore v roli s její nábožensky fanatické matky ve filmu na motivy knihy Stephena Kinga. Co více dodat? Snad jen, že Carrie, tenhle prvotřídní horor (z roku 2013), si můžete pustit v sobotu ve 21:50 na Primě!

Carrie je plachá holka, která se na střední škole stane terčem posměchu spolužáků. Situaci nezlepšuje ani její hluboce nábožensky založená matka, která Carrie zavírá do komory pod schody, kde nutí dceru modlit se a prosit za odpuštění za její hříchy. Šikana spolužáků přesáhne únosnou mez, když si na ni vymyslí krutý žert na maturitním plese. Carrie použije nedávno objevenou nadpřirozenou schopnost a v malém městečku rozpoutá telekinetické peklo...

Carrie2 Foto:

Věděli jste, že ...

  • Film vychází z knižní předlohy románu Stephena Kinga a jedná se v pořadí již o třetí filmovou adaptaci stejného románu. Tato Carrie je ale poprvé hrána skutečnou teenagerkou. Předchozím herečkám – Sissy Spacek v roce 1976 a Angele Battis v roce 2002 – bylo v době natáčení Carrie 26 respektive 28 let. Chloë Grace Moretz bylo 15.
  • Protože byla Chloë Grace Moretz v době natáčení tak mladá, mohla pracovat jen 8 hodin denně. Ve spoustě scén s Julian Moore, kde Chloe nebyla přímo v záběru, ji proto dublovala režisérka Kimberly Peirce.
  • Při natáčení scény, kde dívky cvičí na fotbalovém hřišti, bylo extrémní horko. Teploty se pohybovaly kolem 40 stupňů ve stínu a režisérka se bála, aby jí půlka hereckého týmu na sluníčku neomdlela. Naštěstí to všichni přestáli bez úhony.
  • Ve scéně, kdy z oblohy prší kamení, prší skutečné kamení a herci proto museli být nahrazeni kaskadéry.
  • V rámci přípravy na roli, musela malá Chloe navštívit řadu útulků s lidmi bez domova. Účelem bylo dostat ji do styku se skutečnými lidmi, kteří to v životě neměli lehké.
  • Režisérka Kimberly Peirce se v jednom rozhovoru nechala slyšet, že na natáčení padlo přes čtyři a půl tisíce litrů umělé krve.
  • Tipem číslo jedna Stephena Kinga na hlavní roli byla Lindsay Lohan. Hlavně prý proto, že vypadala hodně jako první filmová Carrie, herečka Sissy Spacek.

Carrie6 Foto:

I mistr tesař se občas utne
Všimněte si, že před odjezdem na maturitní ples si Carrie připíná růži na levou stranu šatů, ale v dalším záběru ji má na straně pravé?

Carrie4 Foto:

reklama