Nikita má jedinou šanci na přežití a tou je její nový Hlídač

Hlídač Foto: HlídačFoto: All

Když první najatý bodyguard neuspěl, zdá se, že nikdo nedokáže ohlídat dceru zámožného podnikatele lépe, než jeho dlouholetý přítel Steven Seagal. Klasický Seagalovský biják si nenechte ujít v sobotu, ve 21.30 na Primě.

Rolland Salinger (Steven Seagal) je zkušený los angeleský polda, který jednoho dne tak tak unikne chladnokrevnému pokusu o vraždu ze strany svého vlastního parťáka. Údajně kvůli svým zraněním je následně vyloučen ze sboru, což otřese jeho psychikou. Rolland, pro kterého byla práce u policie do té doby vším, postupně upadá do depresí a tak, když přijde nabídka od jeho dlouholetého přítele, podnikatele Connora, aby dělal bodyguarda jeho dceři Nikitě, dlouho se nerozmýšlí. Jak se ukáže, Nikitin bývalý „hlídač“ zemřel při pokusu zabránit jejímu únosu a Connor dceru od té doby drží pod přísným dohledem. Rolland postupně začíná rozplétat složité klubko vztahů a osob, které by mohly být s pokusy o únos spojené, ovšem než se mu to podaří, únosce zasáhne znovu!

Hlídač2 Foto:

Akce je tu přiměřeně. Souboje jsou sice krátké, ale přehledné a Seagal z nich pořád vychází jako borec, který umí ukázat pár povedených chvatů (a dokonce se tu i párkrát usměje!). Nezklamou ani přestřelky, které jsou efektivní a zastřelených je, troufáme si říct, dostatečně. A likvidace nožem rovněž potěší.

V porovnání se současnými Seagalovými filmy, tento určitě patří mezi ty lepší. Fandové akce se sice možná budou hádat, že dceři je dán zbytečně velký prostor a – spoiler alert! - že ji měli unést mnohem dřív, ale to už jsou opravdu jen drobné vady na kráse.

Nevyrazí vám to dech, ale pokud nejste zavilí anti-Seagalovci, budete se dobře bavit u slušného akčního filmu.

Věděli jste, že…

Tento film odstartoval dlouholetou spolupráci mezi Stevenem Seagalem a režisérem Keoni Waxmanem. Do dnešního dne vyústila v celkem šest společných snímků.

Chybička se vloudí

  • Pokud byste film sledovali v originálním znění, možná byste se divili, proč zhruba v půlce filmu začnou ostatní postavy mluvit o Rollandu Sallingerovi jako o Rollandu Ballingerovi.
  • Na úplném začátku snímku vidíme záběr na prolétavající letadlo. Při pozorném pohledu je ovšem zřetelné, že jde o jiné letadlo než to, které vidíme o několik okamžiků později přistávat. Má jiné číslo a jiné kliky u pilotní kabiny.
  • Steven Seagal se ve filmu zmíní o tom, že kdysi pobýval v zemi zvané Siam. Sečtělého diváka může toto uvrhnout do mírných rozpaků a pochyb, kdy že Rolland vlastně v této zemi pobýval. Označení Siam se totiž přestalo používat naposledy v roce 1949 a od té doby zní jeho oficiální název Thajsko.

reklama