Nový rok s Prima Kinem

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Nový rok dopřeje milovníkům humoru lenivého koucouřího tlusťocha – první den roku 2010 se ponese na vlně úsměvu při neskutečných dobrodružstvích Garfielda. Pro romantické duše nabízí Prima kino dnes již klasiku v podobě Osobního strážce. V neděli se pak můžete pobavit u slavného snímku Do naha!

Nový rok dopřeje milovníkům humoru lenivého koucouřího tlusťocha – první den roku 2010 se ponese na vlně úsměvu při neskutečných dobrodružstvích Garfielda. Pro romantické duše nabízí Prima kino dnes již klasiku v podobě Osobního strážce. V neděli se pak můžete pobavit u neméně slavného snímku Do naha!

 

Druhý díl animované legendy, mlsného kocouřího lenocha Garfielda, který „nenávidí pondělí“, si lze užít v pátek 1.1. od 20.00 hod. Tentokrát povede Garfieldova cesta do Anglie, kde si užije královského zacházení. Potká zde totiž svou anglickou kopii, bohatého kocoura Prince, s nímž si vymění na chvíli role. Snadno získaný luxus je ale vykoupen podlostí lorda Dargise, který se kocoura pokouší všemožně zbavit.


Pokračování filmového příběhu slavné komiksové postavičky má na triku režisér Tim Hill, odborník na žánr rodinných komedií a dětských snímků. Kromě Garfielda zaujal např. filmem Velké průšvihy Maxe Kyblíka či v posledních letech animovanou komedií Alvin a Chipmunkové, která vypovídá o pěveckém dobrodružství tří roztomilých veverčích sourozenců.

 

V sobotu 2.1. se od 20.00 hod můžete těšit na filmovou klasiku s Kevinem Costnerem a Whitney Houstonovou v hlavní roli kultovního Osobního strážce. Snímek, jenž nabízí jak akční, tak romantické scény, se stal již legendou, která se však ani po letech neokouká. Příběh osobního strážce zosobněného Kevinem Costnerem proslavil na filmovém plátně také vynikající zpěvačku Whitney Houstonovou. Ta si ve snímku zahrála slavnou pěvkyni, ohroženou na životě neznámým anonymním mstitelem, která po osobním strážci požaduje, aby dokázal před hrozícím nebezpečím ochránit její rodinu. Vše však nabere nečekané obrátky a původně nenávistný vztah obou postav se časem ukáže jako milostná předehra.


Snímek si vynesl dvě oskarové nominace, a to za písně I Have Nothing a Run to You. Zpěvačka Whitney Houstonová si jím odstartovala svou malou hereckou kariéru – objevila se ve filmech Až si vydechnu, Kazatelova žena či v muzikálovém zpracování Popelky. Poté se Whitney na delší dobu odmlčela a prožívala skandální manželství se zpěvákem Bobby Brownem, které ji dohnalo až k alkoholu a drogám. Po nedávném rozvodu se pak zpěvačka rozhodla pro úspěšný comeback na hudební scénu.

 

V neděli 3.1. se od 20.45 hod pobavíte u originální hořké komedie s názvem Do naha! Nejedná se však o žádný erotický snímek, ale o hořkou komedii odehrávající se v severoanglickém průmyslovém městě. V něm se šest mužů potýká s ohrožením mužské role, nezaměstnaností, finanční krizí i s rodinnými problémy. Aby získali potřebné peníze, dostanou společně spásný nápad – zorganizují pánskou striptýzovou show, jejíž atrakcí jsou oni sami. Obnažit se na veřejnosti a zároveň si přitom zachovat důstojnost ovšem není pro nikoho z nich vůbec jednoduché.


Režisér Peter Cattaneo ve svém debutu představil příběh s jiskřivým, suchým, místy černým humorem a také s lehkou dávkou sentimentu, navíc na pozadí neútěšné sociální reality. Odměnou za tento odvážný a především originální snímek mu bylo jedno oskarové ocenění v kategorii hudby a hned tři nominace: Nejlepší film, Režie, Scénář.

reklama