Objevte dálavy s melodramatickým filmem Řeka života: Shledání na Dunaji

Řeka života: Shledání na Dunaji Foto: Řeka života: Shledání na DunajiFoto: All

Daniela pracuje jako internistka ve Vídni, ale její život převrátí naruby příchod rumunského chlapce Emila, který ji zavede do zapomenuté krajiny jejího dětství. Rakouský melodramatický snímek Řeka života: Shledání na Dunaji sledujte na Primě ve čtvrtek ve 20.15.

Daniela Tanneková je internistka vídeňské nemocnice. V práci je úspěšná a s největší pravděpodobností ji čeká primariát. A práce je také to, co Danielu naplňuje. Její soukromý život totiž se nedá označit jako idylický – s manželem žijí odloučeně a ani její vztah s dcerou není ideální. Ta se rozhodla od své ambiciózní matky přestěhovat k otci. Opustila školu a svoji budoucnost vidí v truhlářském řemesle. To se samozřejmě Daniele ani trochu nelíbí, jenže na její rady do života už není dcera zvědavá.

Jednoho dne Danielu překvapí mladý rumunský chlapec Emil, který se u jejích dveří shání po Daně Ganové. Daniela ho vyhodí s tím, že v domě nikdo takový nebydlí. Chlapec se však nevzdává a následuje ji dál. Vychází najevo, že Emil není tak úplně vedle – to naopak Daniela zamlčuje před rodinou skutečnosti ze své minulosti.

Danieliny rumunské kořeny

Emil je jejím synovcem, synem jejího bratra Silvia, který žije v Rumunsku. Podle Emila za ním Daniela musí jet, aby se spolu smířili. Ačkoliv Dana, jak ji chlapec oslovuje, původně nemá nic podobného v úmyslu, nakonec se jí ho zželí a vyráží daleko na východ do rumunské vesničky, kde se narodila.

Tam ji ale nikdo nevítá s otevřenou náručí. Rumunská rodina jí nemůže zapomenout, že úplně zpřetrhala příbuzenské vazby. Zato její vlastní rodina, manžel a dcera, je z Danieliny minulosti šokovaná. Diví se, proč se jim nesvěřila se svým příběhem, když byli po tragické smrti rodičů, rumunských Němců, dáni s bratrem do sirotčince, odkud si ji odvedla rakouská rodina a ona ani neměla čas se se Silviem rozloučit. Navíc jí adoptivní rodiče vštěpovali, že o svém původu nesmí mluvit, chtěli, aby se stala pravou Rakušankou. Vštípili jí stud za její původ.

Dnes je Dana zpět v deltě Dunaje, kde vyrostla, a snaží se sblížit se svým bratrem a dozvědět se celou pravdu o jejich rodině. Není to snadné, lidé jsou nepřístupní a ani Silviu s ní nechce hovořit. Dana navíc zjistí, že je smrtelně nemocný, a že právě to byl důvod, proč ji Emil vyhledal. Ošetřující lékařka jí sdělí, že bratrovi už moc času nezbývá…

Těšte se na:

  • krásnou Vídeň
  • divokou přírodu v rumunské deltě Dunaje
  • znovuutváření vztahu mezi sourozenci rozdělenými desítky let

Režisér Torsten C. Fischer netočí jen romantické slaďáky. Jeho oblíbeným žánrem jsou detektivky. Režíroval sedm epizod legendárního německého krimi seriálu Místo činu a jednu epizodu seriálu Schimanski. Proslavil se také biografickým televizním filmem o herečce Romy Schneider.

Na melodramatický snímek Řeka života: Shledání na Dunaji se podívejte ve čtvrtek od 20.15 na Primě!

 

 

reklama