Odvážná volba režiséra? Detektiva hraju poprvé, říká Vojta Kotek o Mordpartě

Kája se nebojí jít za hranice. I ty osobní. Foto: Kája se nebojí jít za hranice. I ty osobní.Foto: archiv Prima

Málokdo ví, že Vojta Kotek je kromě rafťáka a snowboarďáka také režisérem a scénáristou. Rolí detektiva Káji v seriálu Mordparta si však svůj herecký rejstřík posunul o něco výš. Co nám řekl o své postavě v novém krimi seriálu?

Třicetiletý Karel Plíhal je v Mordpartě velice viditelnou částicí, která nejde nikdy s proudem. Proti proudu chodí Kája hlavně kvůli zábavě, částečně kvůli své nevyřešené minulosti. Nejmladší vyšetřovatel si často nebere servítky. Kája má problém s autoritami, plány a obsesivním dodržováním pravidel.

Když se s ním potkáte ve vyšetřovací místností, bude on ten zlý policajt. Když se s ním potkáte na baru, bude lovec (a nejen tam). Co nám o Kájovi prozradil samotný Vojta Kotek. Rozhodoval se dlouho, když četl scénáře k Mordpartě?

Jaký je podle vás vyšetřovatel Kája?

Detektiv Kája je trochu floutek, často si tak zvaně nebere servítky, jeho povaha je pro něj v určitých vyhrocených situacích něco jako ventil. Má nevyřešené některé problémy ze své minulosti, což se v jednom z dílů projeví. Zaujaly mě scénáře a Kája mě moc baví, je to hodně zajímavá postava, hezky mnohovrstevná, má co řešit jak v sobě, tak kolem sebe. Baví mě role, které nejsou jednoznačně pozitivní, kluci, co jsou tak trochu floutci nebo je na nich něco špatně. A detektiva jsem ještě nikdy nehrál.

Vojta Kotek ztvárňuje volnomyšlenkářského Káju Foto: Vojta Kotek ztvárňuje volnomyšlenkářského KájuFoto: archiv Prima

V čem je vám Kája hlavně podobný?

Podobnost mezi námi je maximálně tak fyzická. Lidi, kteří se denně setkávají s velkou mírou násilí a vyšetřují vraždy nebo jiné zločiny, jsou maličko jiní. Tak se snažím vžít do jejich pocitů. Určitě je to práce, kterou nemůžete nechat v kanclu, tu si bohužel berete do určité míry domů. Když během dne vidíte několik mrtvol, jen tak na to nezapomenete, nepřepnete během pár minut a nejdete na nějakou komedii do kina. Vyšetřovatelé a detektivové to nemají jednoduché. Já se – na rozdíl od nich - setkávám jenom s úsměvy, já rozdávám radost, kudy chodím.

Mordparta - upoutávka (Bartoška postavy)Mordparta - upoutávka (Bartoška postavy)

Co je jeho silná stránka?

Policejní tým z Mordparty není rozdělený tak, že by byl někdo specialista IT, další zase třeba dobrý střelec. Řekl bych, že Kája je nejzdatnější ve střelbě, Kolumný dodává zkušenosti. Kája je specifický v tom, že se se s ničím a nikým moc nemaže. Když je třeba někdy potřeba použít nějaký ne úplně korektní postup nebo zapojit větší razanci, na někoho zatlačit, rád se toho ujme. Nemá co ztratit, nemá rodinu ani přítelkyni, může jít i do nebezpečných situací naplno. On ve svém životě ani nechce nic měnit, nechce se vázat. Bere to jako svou výhodu.

První díl Mordparty uvidíte na Primě ve 20.15 už tuto neděli!

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška  představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele PavlaJiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Článek

Mordparta - Vojta Kotek a Jiří Bartoška v roli vyšetřovatelů Foto:

Co můžete od nového krimi seriálu Mordparta čekat? Kvalitu. Podívejte se na upoutávky

28. srpna v neděli na Primě poznáte nové lidské a profesní příběhy ukryté v policejním oddělení Mordparta. Osmidílný seriál Mordparta ukáže stejnou měrou kriminální...

Článek

Mezi její kolegy patří i Vojta Kotek Foto:

Markéta Plánková se vrací na Primu v novém seriálu Mordparta

Markéta Plánková se vrací zpátky na obrazovky televize Prima. Ne však jako doktorka, kterou hrála v Cestách domů, ale jako drsná kriminalistka Naďa v novém kriminálním...

Článek

Mordparta Foto:

Mordparta vás dostane! Přežijete?

Hvězdné obsazení, milostné pletky a brutální zločin. Nový kriminální seriál Mordparta začíná TV Prima vysílat už v neděli 28. srpna. První díl se jmenuje Nevěsta. Přijdete...


reklama