Operace zlomený šíp vás v sobotu večer přivrtá do křesel!

John Travolta, Christian Slater a 108 minut poctivé akční kriminálky z roku 1996, kdy oba zmínění ještě vypadali po čertech dobře. Nenechte si ujít v pátek ve 21.35 na Primě!

Není mnoho herců, kterým by záporné postavy šly tak dobře, jako právě Johnu Travoltovi a Operace zlomený šíp je toho skvostnou ukázkou. Jeho, téměř se nám chce napsat, charismatický záporňák bez obtíží převálcuje slušňáka Slatera, navíc u toho dokáže svým nezaměnitelným způsobem kouřit cigarety a z každého zápasu, honičky či výbuchu vyváznout perfektně napomádovaný - věrný svému muzikálnímu hitu (Pomáda) z roku 1978. Když už jsme u těch výbuchů, na těch se zde opravdu nešetřilo. Vybuchuje snad všechno, co má trochu vyšší oktanové číslo – od super tajných armádních letounů, po několik helikoptér, vlak a odpálí se tu i atomovka.

A o co tu tedy přesně jde?

Dva vládní agenti, oba elitní piloti bombardovací jednotky, stojící na opačné straně zákona. Riley Hale (Christian Slater) v roli toho hodného a Vic „Deak“ Deakins (John Travolta) v roli toho zlého, který se při jednom tajném leteckém cvičení rozhodne zmocnit dvou nukleárních hlavic, které převáží na palubě...

Operace zlomený šíp Foto: Operace zlomený šípFoto: All

Přidejte si velmi dobrý hudební doprovod, který z hlavy jen tak nedostanete, honičky odehrávající se v nezničitelných Hummerech či na vlakových soupravách, výše zmíněné efektní výbuchy a celosvětový výdělek filmu, který při rozpočtu 65 milionů dolarů činil milionů 150, a dostanete zhruba tu správnou představu.

Operace zlomený šíp Foto: Operace zlomený šípFoto: All

Věděli jste, že...

  • Režisér snímku John Woo není žádný filmový eléf. Rodák z jižní Číny s režií začínal v roce 1973 a velmi brzo se našel v populárním akčním – krimi žánru. Do povědomí veřejnosti se poprvé dostal v roce 1986 snímkem honkongské produkce Lepší zítřek, který třeba na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze obdržel nebývale vysoké hodnocení - celých 86 %. Několika dalšími fanouškovsky velmi úspěšnými krváky si upevnil svou pozici i za oceánem a v roce 1992 přesídlil do Ameriky, kde žije dodnes. Tam na něj čekaly takové výzvy jako thriller Tváří v tvář (1997) s Johnem Travoltou a Nicolasem Cagem, Mission: Impossible 2 (2000) s Tomem Cruisem či Kód Navajo (2002) opět s Cagem. Mezi jeho obdivovatele patří například Martin Scorsese či Quentin Tarantino.
  • John Travolta dostal před začátkem filmování na výběr, koho ze dvou hlavních postav by chtěl hrál. Záporného Deaka si vybral sám.
Operace Zlomený šíp Foto: Operace Zlomený šípFoto: All

Na akční řež se dívejte v pátek ve 21.35 na Primě

reklama