Páteční akční řež: John Rambo vpadne už potřetí na vaše obrazovky!

Potřetí se Rambo vydává na obrazovky. Záchranu plukovníka Trautmana a historicky povedený výlet mezi mudžahedíny očekávejte v pátek 20.15 na Primě!

Raketomety Stinger, afghánská válka, bojovníci za svobodu – to vše je pouhý vedlejší komparz třetího výletu svalovce Sylvestra Stallona na válečnou stezku!

Poprvé šlo o jeho samotného, podruhé o bezejmenného kamaráda, ale potřetí jde o život zajatého plukovníka Trautmana. A proto bude Rambo muset přemoci celých 78 padouchů!

Zatímco Johnny Rambo zpytuje svědomí v thajském klášteře, plukovník Trautman se ztrácí na misi v Sověty okupovaném Afghánistánu. Je jen pár lidí, kteří ho mohou zachránit – a Arnold Schwarzenegger s Brucem Willisem zrovna nemají čas...

Třetí Rambo svého času završil sérii o profesionálním supervojákovi Johnu Rambovi. Po dlouhá desetiletí se zdálo, že Rambo 3 je zkrátka konec. Teprve o dvě dekády později nastoupil Rambo 4 a znovu otevřel dveře nostalgickým bitevním opusům na scénu (načež přišli Postradatelní a další).

Jak je pro sérii typické, politická korektnost se opět kdesi vytratila. Podobně jako Rambo 2 více méně nějak ukázal, že Amerika prý přece jen vyhrála ve Vietnamu, Rambo 3 si nazul obdobné boty propagandy a vykreslil nešťastnou sovětskou okupaci Afghánistánu.

Celý snímek však dostane sladkobolné kontury pro diváka sledujícího ho až po 11. září 2001...

Ale zpátky k filmovým jatkám. Rambo 3 drží absolutní rekord v exitech na políčko. Mezi jeho další rekordy patří... Ale víte co? Okuste to raději sami!

Rambo 3 se vydává do asijských hor už v pátek ve 20.15 na Primě...

Rambo Foto: RamboFoto: All

Chcete vědět víc?

  • s rozpočtem 63 milionů dolarů šlo o svého druhu nejdražší film všech dob!
  • kůň, na němž Rambo cválá, je tímtéž koněm, na němž ujíždí Indiana Jones ve svém třetím filmu
  • snímek byl zkrácen o minutu a půl ve své britské kinoverzi a více než tři minuty v britské domácí verzi
  • nechuti cenzorů se není co divit – při ani ne stominutové stopáži zde dojde na 221 násilných činů
  • oproti předchozímu dílu obdržel Rambo 3 pouze jedinou Zlatou malinu – za nejhoršího herce Gratulujeme!

(lol)

reklama