Pobavte se s plejádou známých herců v komedii Půlnoční kolona

V Půlnoční koloně dostali příležitost mladí herci Foto: V Půlnoční koloně dostali příležitost mladí herciFoto: All

Česká komedie z raných 70. let vám poodhalí, jak si tenkrát vojáci v podání např. Jiřího Krampola, Jaromíra Hanzlíka či Oldřicha Víznera užívali „opušťák“. Hudbou film doprovodil Petr Hapka a vy se na něj můžete podívat ve středu ve 21.45 na Prima family.

Situace s dovolenkou mladých vojáků bude pochopitelně trochu zapeklitější. Mají totiž střežit bezproblémový noční průjezd hlavním městem. Jim se ale podaří vymámit na veliteli volno, a ten pak zůstane na celou akci uprostřed anonymního pražského sídliště úplně sám.

Děj je jako stvořený pro mladé herce, kteří milují humor a s komikou si dokážou pohrát. Jako příklad stačí jmenovat Jiřího Krampola. Ten už na konci šedesátých let předznamenával svou náklonnost ke specifickému humoru recesistickými pásmy v malém divadélku Viola.

Role dalšího rozšafného mladého vojáka se ujal Jaromír Hanzlík. Jako neuvěřitelný talent nastoupil už v osmnácti letech místo na DAMU rovnou do Divadla na Vinohradech a filmové a televizní role se jen hrnuly.

Petru Olivovi, jehož hlas budete jistě dobře znát z dabingu jako Bodieho z Profesionálů nebo jako francouzského komika Pierra Richarda, padla role v zelené uniformě jako ulitá.

Pro Oldřicha Víznera byl voják v Půlnoční koloně jedna z mála filmových rolí, kterou si talentovaný herec mohl v rozjezdu kariéry dopřát. Později k dnes již slavnému představiteli Saturnina naštěstí televize nebyla tak skoupá.

Vedle mladíků oděných do zelených mundúrů si však budete moci užít i výkony mnoha dalších známých hereckých tváří. Navíc budete mít příležitost trochu zavzpomínat na Prahu z raných sedmdesátých let a možná budete překvapeni, jak známá místa vypadala tehdy bez mnoha moderních budov, dokončených stanic metra apod.

S námětem přišel Karel Štorkán a hudbu napsal Petr Hapka, jehož hudební rukopis začal zdobit právě od počátku sedmdesátých let také mnoho dalších snímků.

Co v Půlnoční koloně objevíte?

  • Známé herce v rolích z počátků jejich kariéry
  • Prahu, jaká už není
  • Humor raných sedmdesátých let

Na film Půlnoční kolona se podívejte ve středu ve 21.45 na Prima family.

 

reklama