Podívejte se na drama Instinkt se skvělým Anthony Hopkinsem

Anthony Hopkins v roli exceluje Foto: Anthony Hopkins v roli excelujeFoto: All

Napínavé drama Instinkt je především neuvěřitelně silná story o těch nejzákladnějších hodnotách lidství, které se však musíme občas pro připomenutí znovu učit, třeba i od zvířat. Hopkins je coby vyšinutý vědec odsouzený za vraždu. Ale byla to opravdu vražda? V pátek ve 23.20 se to dozvíte na Primě.

Kdysi byl uznávaným antropologem, pak odjel Ethan Powel (Anthony Hopkins) studovat chování goril do africké džungle a ztratil se ze světa. Po několika letech ho našli, obvinili z vraždy dvou pracovníků zprávy přírodní rezervace a napadení dalších. A protože vůbec nemluví a chová se spíše jako zvíře, převezli ho zpět do Ameriky a zavřeli do ústavu pro mentálně postižené zločince.

Mladého psychiatra doktora Theo Caldera (Cuba Gooding jr.) případ Powel fascinuje a zároveň cítí šanci, jak se vyřešením této hádanky zviditelnit. Musí ale pološíleného antropologa donutit mluvit. Má s pacientem relativní úspěch. Ze střípků se dozvídá, že vražda rangerů, kteří se chovali spíše jako pytláci a nemilosrdně vystříleli bezbrannou gorilí smečku, se kterou Powel v džungli žil, byla pro vědce vlastně obranou. Nebránil jen tak nějaké gorily, bránil svoji smečku, svoji rodinu…

Cuba Gooding jr. ve vedlejší roliCuba Gooding jr. ve vedlejší roli

Jak se točilo s gorilami?

  • Ve filmu jsou před očima diváků zastřeleny nejméně čtyři gorily včetně gorilího mláděte i obrovského samce. Také Anthony Hopkins se mezi zvířaty pohybuje naprosto volně. Jak vlastně natáčení s tlupou horských goril probíhalo?
  • Asi největší překvapení pro všechny, kdo film viděli, je fakt, že ve filmu si nezahrála ani jedna živá gorila. Zvířata jsou precizně vyrobené masky z dílny Studia Stana Winstona, které oblékli lidští herci. Věřili byste tomu?
  • Aby dosáhli maximální věrnosti nejen srsti, pohybů, pohledů, chování, odjeli Stan Winston spolu s režisérem filmu Johnem Turteltaubem do Ugandy studovat chování horských goril. Během pobytu natočili spoustu studijního materiálu, který při výrobě masek a natáčení používali.
  • Byla vyrobena gorilí rodinka – starý samec, mladý samec a tři samice. Gorilí mládě mělo být původně udělané jen jako loutka.
  • Jak se však přibližovalo natáčení „střílecích scén“, při nichž jsou gorily zmasakrovány, rozhodl se štáb pro zvýšení emotivnosti příběhu nechat udělat ještě i gorilí batole. Tak byla vytvořena maska, do které byl oblečen herec liliputánského vzrůstu Verner Troyer, který měří jen 81 centimetrů.
Opravdu antropolog vraždil?Opravdu antropolog vraždil?

 

Skvělý thriller Instinkt, který nás nutí zamyslet se nad tím, jak se chováme k přírodě a zda si nehrajeme na bohy, si nenechte ujít v pátek ve 23.20 na Primě!

reklama