Pojďte v neděli na Pláž. Co jste o Leovi nevěděli?

Leonardo DiCaprio ve filmu Pláž Foto: Leonardo DiCaprio ve filmu PlážFoto: archiv Prima COOL

S Pláží přichází průlomový film Leonarda DiCapria: zjistěte, co jste o Leovi nevěděli! Film Pláž můžete na Primě sledovat už v neděli ve 22:45. Předtím si připomeňte jednu z nejzajímavějších hollywoodských kariér poslední doby.

Kultovní snímek Pláž od režiséra Dannyho Boyla (Trainspotting, 28 dní poté, Milionář z chatrče, Sunshine) v roce 2000 oslovil nejednoho člena právě dospívající generace.

Jeho zápletka řešila cestu svobodomyslného cestovatele Richarda (Leonardo DiCaprio) světem, až nakonec narazil na skrytou oázu – tajnou komunitu podobně smýšlejících lidí, ukrytou na nepoznaném ostrově.

"Ráj na Zemi..."

Nakonec vše dopadlo trochu jinak než společným kopulováním v rámci dokonalé utopie. Pláž však nebyla jenom morálním příběhem plným exotiky, sexu a násilí, ale spolu s Titanikem i dalším stvrzením talentu Leonarda DiCapria.

Právě kvůli ní a Titaniku byl tenhle dříč v několika následujících letech (zvláště mezi muži) podobně neoblíbenou ikonou, jako donedávna Robert Pattinson ze Stmívání.
Jenže na rozdíl od Pattinsona se DiCaprio časem vyprofiloval v jednoho z nejtalentovanějšího herce své éry.Leonardo DiCaprio a Carey Mulligan přijeli do Cannes s filmem Velký Gatsby Foto: Leonardo DiCaprio a Carey Mulligan přijeli do Cannes s filmem Velký GatsbyFoto: isifa.com

Poznejte ho v našem výběru zajímavostí ze stránky, kterou jste (možná) neznali.
1) Jeho otec byl kreslíř komiksů.
2) První role, kterou zaujal producenty, byla v hororu Critters 3 (1991).
3) Od třinácti let se zná s Tobeym Maguirem (původní Spider-Man).
4) Teprve měsíc před premiérou Titaniku se odstěhoval od své matky.
5) Jako dítě trpěl obsesivně-kompulzivní poruchou.
6) Je velkým propagátorem ekologického přístupu k přírodě, sám řídí výhradně elektromobily.
7) V roce 2005 byl těžce zraněn na hlavě po úmyslném zásahu baseballovou pálkou, kterou třímala jistá modelka Aretha Wilson. Ta se k činu doznala a v roce 2010 za něj byla odsouzena na dva roky do vězení...
8) Je trojnásobným držitelem Oscara, devíti Zlatých glóbů i cen BAFTA. Mimo jiné.
9) Jeho filmografie po roce 2000 čítá detektivku (Skrytá identita), akční film (Krvavý diamant), životopisný film (Letec), horor (Prokletý ostrov), sci-fi (Počátek), western (Nespoutaný Django) i literární romanci (Velký Gatsby). Mimo jiné.
10) Nikdy profesionálně nestudoval herectví...

(lol)

reklama