Potřebujete romantiku? Najdete ji na PrimaPLAY ve snímku Zpřetrhaná pouta

Zpřetrhaná pouta Foto: Zpřetrhaná poutaFoto: All

Romantický příběh s velkou dávkou tajemství příjemně rozproudil čtvrteční večer. Pokud jste neměli čas, pusťte si ho na PrimaPLAY.

Vyrovnat se s děsivou minulostí není vždy lehké. Každý si musí najít svůj vlastní způsob, jak si dál uspořádat život, aby byl alespoň trochu snesitelný.

Tento film najdete na PrimaPLAY přímo tady.

Když se ale právě v tomto okamžiku zamotá do životních plánů láska, přináší s sebou i nejednu krutou svízel. Novinářku Karoline osloví zvláštní fluidum sympatického fotografa. Seznámí se s ním na návštěvě u své kamarádky z dětství.

Krásná, ale drsná příroda malého ostrůvku na severu Německa dokonale dotváří dramatický příběh novinářky a fotografa, jejichž setkání zažehne nečekaný sled událostí.

dá se, že se otevírá velmi vzrušující a romantická kapitola jejího života. Problém je ale v tom, že její profese nesnese tajemství a příběhy s nevšedním pozadím, které není radno rozkrývat. Někdy je lepší nechat staré bolesti spát. I když to svým srdcem chápe, nevědomky rozvíří dramatické události, které její románek s fotografem těžce poznamenají.

 

Podívejte se na ukázku:

Příběh nevšední lásky se záhadným pozadím sepsala německá spisovatelka Christine Lehmann. U našich západních sousedů si od devadesátých let postupně vydobyla post uznávané autorky kriminálních románů a rozhlasových her. Své postavy nevidí černobíle a často je nechá přirozeně jednat tak, jak bychom jen málo očekávali.

K literatuře to neměla daleko, její otec Johannes Lehmann byl novinář a vedle toho se věnoval i literatuře faktu. Miloval kontroverzní témata a dokázal je zpracovat tak, že jeho knihy po svém vydání často způsobovaly skandál. Talent na nejednoznačné vidění světa zdědila i jeho dcera.

Pro svůj román, který byl předlohou Zpřetrhaných pout, si vybrala krásné prostředí. Ostrůvek Hiddensee okouzlí na první pohled. Naleznete na severu Německa na západ od proslulé Rujány. Oplývá drsnou krásou – Baltské moře má přece jen nevyzpytatelné počasí, a to se odráží i na ostrovní přírodě.

Přesto se podlouhlému pruhu pevniny často daří trumfnout vedlejší Rujánu v množství slunečných dní a díky zvláštnímu meteorologickému jevu i v trochu méně větrném počasí. To vše vytvářelo příjemné podmínky nejen k rekreaci východoněmeckých občanů v době socialismu, ale k turistickému odpočinku a poznávání láká i dnes. Navíc se zde nacházejí skvělé podmínky pro vědecké sledování života ptáků, kteří si Hiddensee oblíbili. Pojmenování si ostrov vysloužil po jistém bájném norském králi, o němž se vypráví, že na ostrově svedl boj o zlato, či dokonce o svou ženu.

Situace bude ale mnohem komplikovanější, než nám nabízejí severské báje. Romantický snímek Zpřetrhaná pouta v sobě totiž snoubí nejen vyprávění o zajímavé lásce, ale i o bolestech dnešního světa, které lze často zvládnout jen silnou vůlí a blízkostí milovaného člověka.

Pusťte si snímek na PrimaPLAY.

 

Článek

Partička na sněhu... Foto: FTV Prima

Ze zákulisí televize: Jak se točily zimní znělky

V jedné ze znělek se Geňa z Partičky tulí k obrovskému chlupáči, hereckému psu Berymu. Na co ho Geňa nalákal?

 

 

Článek

Sláva vítězům 3. dílu

ANKETA Váš oblíbenec z příštího dílu Česka?

Hlasujte v anketě, na kterého z VIP soutěžících zábavné show Máme rádi Česko se těšíte nejvíce. Kdo přijde tuto sobotu?

reklama