Poznejte další české lokace ze Třech mušketýrů

Dobříš Foto: DobříšFoto: All

Většina tří sérií Třech mušketýrů se natáčí v České republice, a tak diváci v každé epizodě mohou poznávat další a další místa, která stojí za to vidět.

V první a druhé epizodě jste mohli poznávat hlavně klasická televizní stanoviště Třech mušketýrů, která se v seriálu budou opakovat. Proč? Krásný zámek Ploskovice totiž funguje jako základna krále Ludvíka XII., jehož ochraňují mušketýři, a klášter v Doksanech představuje základnu samotných mušketýrů (předměstí Paříže).

Dobříšké zahrady psoloužily jako další královský majetek

Například ve čtvrté epizodě jste mohli vidět nádherné dobříšské francouzské zahrady. Zámek Dobříš a hlavně jeho krásné zahrady se v seriálu budou objevovat ve scénách, které mají spojitost s královskou rodinou. Přímo ve čtvrté epizodě jste zahradu dobříšského zámku mohli vidět ve scéně, kde se Aramis potkal s Marsacem, bývalým mušketýrem.

Zámek pro Adinu Mandlovou

Současná podoba zámku pochází z let 1745–1765, kdy byla Jindřichem Pavlem Mansfeldem uskutečněna rokoková přestavba. Až do 2. světové války jej vlastnil šlechtický rod Colloredo-Mansfeldů. V roce 1942 jej vyvlastnili nacisté a zámek sloužil jako sídlo říšského protektora. V roce 1945 jej získal československý stát a od této doby až do 90. let 20. století sloužil Svazu českých spisovatelů jako Domov spisovatelů. V roce 1998 byl navrácen potomkům bývalých vlastníků, rodině Colloredo-Mansfeldů.

V roce 1991 se na zámku usídlila z emigrace se vrátivší česká herečka Adina Mandlová. Po krátké době byla ale ze zdravotních důvodů převezena do příbramské nemocnice. K zámku samozřejmě patří velká francouzská zahrada se sochami od Ignáce Františka Platzera. Anglický park s Čertovým mostem a hlavně trojkřídlý patrový zámek s mansardovou střechou, ve kterém se ukrývají dochované sklepy z časů zmíněného hradu, 11 pokojů s výzdobou ve stylu pozdního baroka, rokoka a klasicismu. Dále Zrcadlový sál s nádhernou štukovou výzdobou a freskami od Jana P. Molitora.

Zázemí krále Francie na zámku v Ploskovicích

Nádherné prostředí, kde král cvičí střelbu na ptáky, najdete na zámku Ploskovice. Jeho interiéry a exteriéry budete vídat v seriálu často, poněvadž zastupuje zázemí královské rodiny. Ploskovice jsou státním zámkem, barokní zámeckou stavbu naleznete ve stejnojmenné obci v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji asi 6 kilometrů východně od Litoměřic.

Placené parkoviště je hned před bránou do zámku nebo můžete využít parkování v obci asi 50 m od místa.

Článek

Klášter Doksany (1. díl) Foto:

Poznejte české lokace z 1. a 2. dílu Tří mušketýrů

První dva díly britského seriálu Tři mušketýři už v pondělí od 20.15 proběhly na televizních obrazovkách. Seriál se stále natáčí v České republice, a tak diváci každou...

 

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Článek

Mušketýrská mapa Foto:

Vydejte se po stopách Tří mušketýrů! Prima prázdninová soutěž právě startuje!

Prožijte s námi prima letní dobrodružství. Vydejte se po stopách našeho nového letního seriálu Tři mušketýři.

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Článek

Tři mušketýři  Foto:

Britští Mušketýři jsou reklamou na Českou republiku. Podívejte se, kde všude se natáčeli

Britský televizní seriál Tři mušketýři má pro českého diváka neodolatelnou lahůdku. Zatímco sledujete příběh čtyř zdatných ochránců krále Ludvíka, se seriálem poznáváte i...

kartografie Foto:

reklama