Pražáci v novém Prostřeno! jsou mladí a (ne)klidní

Účastníci Prostřeno! z Prahy a středních Čech Foto: Účastníci Prostřeno! z Prahy a středních ČechFoto: All

Premiérové díly Prostřeno! se odehrají v kuchyních mladých lidí z Prahy a středních Čech. Jsou to vesměs kliďasové, ale co s nimi udělá vidina výhry 50 000 korun? Dívejte se každý všední den v 18.00 na Prima family!

Cesta kolem světa za jediný večer

Týden zahájí jediný muž Marek (20), řečený Mára. Má krásně vybavenou kuchyni a vybral si celkem košaté menu. „Cesta kolem světa“ je předkrm o třech chodech. Na sever míří tatarák z lososa, z Mexika pochází plněná tortilla, Itálií se inspiroval salát Caprese. Z Vietnamu je populární polévka Pho Bo. Všechny zaujme způsob jejího servírování, ale chuťově neohromí. Na vepřovou panenku se holky těší, je obalená v parmazánu a zapečená v listovém těstě. Hostitel se trochu bojí, jak dopadne suflé a zda rozhýbe zábavu. Marek je totiž spíše introvert, není to typický bavič, co sype vtípky z rukávu.

Za zpěvu a tance...

Středoškolačka Dominika (18) je vtipná hráčka, která se netají, že by ráda vyhrála. Soupeře uvítá šedesát kilometrů za Prahou ve statku s pecí jako z pohádky. Hosty změna nadchne. Dostane je i tříchodová večeře? Dominika sama uhněte listové těsto, udělá dva záviny s různými náplněmi a salát mungo s vejci. Hlavní chod „talian pork“ zamotal hlavu jen Janě. Ostatní tuší, že bude vepřové. Následuje medovníček trochu opilý rumem. Kdo má rád a kdo nemusí country? Marek evidentně trpí – živý zpěv a tanec nejsou jeho parketa.

Chuťová výzva

Do Braníka pozve ostatní ve středu Kazaška Ira (21), která u nás žije už patnáct let, takže nemá vůbec žádný akcent. V příjemném bytě se hosté dočkají čtyř chodů. Jako předkrm je slaný muffin. Následuje hutná polévka soljanka, která obsahuje maso, uzeninu, houby, okurky a překvapivě i olivy. Nikoho nenadchne. Největší úspěch má ale losos. A co dort-ořech? Někomu připadá úžasný, někomu nepovedený, každopádně je zvláštní. Jana si opět pochutná, protože zbožňuje sladké. Zato hry s počítačem ji nebaví.

Účastníci Prostřeno! z Prahy a středních Čech

Pekelná večeře?

Manikérka a maminka Jana (27) miluje rock a červeno-černou kombinaci. V její ložnici to vypadá trochu jako v pekle. V kuchyni naštěstí ne, i když předkrm v podobě husí paštiky moc nenadchl. Všichni se ale můžou utlouct po Janiných domácích houstičkách. Vývar je povedený, panenka má skvělou brusinkovou omáčku, jinak se ale názory na hlavní chod a tuhost či propečenost masa různí. Uprostřed týdne se odehraje uvolněný večer, dojde na kreativní zábavu a tak trochu i na návrat do dětství.

Vymazlené menu

Divadelnice Bára (25) studuje, učí jazyky a má spoustu kulturních zájmů. A také nový dům, který si pořídili s přítelem. Ke všemu Bára dobře vaří. Všichni si pochutnají, protože kachní plátky s bylinkovým nokem vyjdou, jak mají. Také telecí medailonky na portském víně a pečené brambory s rozmarýnem a polníčkový salát dopadnou na jedničku. Kamenem úrazu je jen mrkvový krém. Závěrečný krém z mascarpone a bílé čokolády je důstojnou sladkou tečkou.

Nenechte si ujít, jak dopadne celotýdenní bitva o 50 000 korun a kdo odejde z Prostřeno! s plnou peněženkou. Dívejte se s námi od pondělí do pátku v 18.00 na Prima family a zapojte se do diskuze na webové stránce Prostřeno!, kde najdete i další informace, profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody.

reklama