Přepadení v poušti: Buď přežiješ nebo uschneš na troud!

Ve filmu se můžete těšít na krásné scénérie Foto: Ve filmu se můžete těšít na krásné scénérieFoto: All

Hlavní hrdina Eddie se probudí uprostřed mohavské pouště. V ruce má kompas a vysílačku. Rozkaz jeho únosce zní: jít na sever. Jenže na Eddieho nečekají jen strašlivě kruté pasti, vedro a žízeň. Ptát se "proč zrovna já" bude Eddie v v sobotu ve 22:00 na Primě

Postupně se dozvídáme, že únosce se jmenuje Jimmy (Lance Henriksen). S Eddiem (Luke Goss) komunikuje přes vysílačku a jeho hra na kočku a myš je skutečně ďábelská a až sadisticky promyšlená. Jak postupně bude záhadný Jimmy svoji oběť v poušti mučit, dostanete se postupně do stejné situace jako jistě Eddie. Budete přemýšlet, proč mu to Jimmy dělá? Vybral si Eddieho náhodně, nebo se dobře znají? Nebo v minulosti znali? Má Jimmy nějakou úchylku nebo jde o promyšlenou pomstu?

Eddie si sáhne až na dno svých sil – fyzicky i psychicky. Je ještě člověkem nebo všechny limity už překročil? Série kruťáren, které kromě úděsného vedra a žízně pro něj má Jimmy nachystané neberou konce, jsou nesmírně bolestivé a strašlivé. Jen namátkou: jednou ho zakope do písku, nechá mu koukat jen hlavu. Poušť ať udělá své. Podruhé ho napevno přikurtuje ke kaktusu, který rozdrásá jeho tělo. Přežije Eddie a dozví se, kdo je Jimmy a proč mu to všechno děla?

Jak dopadne tato zlomyslná hra?

Na co se můžete těšit?

 

  • Bolest, vedro a žízeň hlavního hrdiny. To všechno budete skutečně cítit i vy!
  • Minimum postav a poušť. Přesto nezažijete ani minutu nudy. Je tu Eddie, jeho svědomí, jeho otázky a jeho trýznitel Jimmy.
  • Do konce filmu nebudete tušit, jak to skončí.

Co by vás mohlo zajímat?

  • Celý film Přepadení v poušti byl natočen v amerických pouštích v Nevadě, Arizoně a Kalifornii
  • Teploty během natáčení dosahovaly až 54, 5 stupně Celsia. To se to hercům hrálo, že…
  • Na začátku filmu uvidíme obří písečnou bouři, kdy dochází k první konfrontaci mezi Eddiem a Jimmym. Ta bouře byla skutečná.
  • Sekvence, ve které je Eddie mučen tak, že je celý kromě hlavy zahrabán do písku, měla podle scénáře obsahovat ještě rezavé americké mravence zvané Fire ants, kteří útočí na zvířata i člověka. Brrrrr!
  • Role Jimmyho byla Lancovi Henriksenovi, jehož ostře řezané rysy můžete znát z filmů o Vetřelci, kde si zahrál androida Bishopa, mu byla napsaná přímo na tělo.

Brilantní psychologická válka mezi dvěma muži uprostřed vyprahlé pouště v thrilleru Přepadení v poušti (2007). Pusťte si v v sobotu večer na Primě ve 22.00.

reklama