Prezidentský duel - Jan Fischer a Miloš Zeman

Prezidentský duel - Jan Fischer a Miloš Zeman Foto: Prezidentský duel - Jan Fischer a Miloš ZemanFoto: www.iprima.cz

Na pátek 4. ledna večer zařazuje Prima family aktuální programovou změnu v podobě předvolebního diskusního pořadu Prezidentský duel.

Utkají se v něm pod dohledem Jana Punčocháře dva největší favorité přímé prezidentské volby – Jan Fischer a Miloš Zeman. Co nám napoví jejich otevřený souboj?

 

Devadesát minut přímé konfrontace v pátek 4. ledna ve 20.15 hod na Prima family.  

 

Jan Fisher (63)- statistik a politik, od září 2010 viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj sídlící v Londýně. V letech 2009–2010 byl premiérem v tzv. úřednické vládě. Před tím byl předsedou Českého statistického úřadu a krátce vykonával také funkci předsedy Rady Evropské unie. V 80. letech byl členem Komunistické strany Československa.

 

O funkci prezidenta říká: "Prezident má co nejvíce naslouchat občanům, nevládním organizacím, lidem, kteří se ocitli v tísni a má s nimi komunikovat aktivně a podle možnosti i pomáhat. To by byl jeden z prvních úkolů ve funkci a rád bych tomu přizpůsobil i organizaci prezidentské kanceláře."

 

Miloš Zeman (68) - politik, ekonom a prognostik, v současné době "důchodce z Vysočiny". Bývalý premiér (1998–2002), předseda parlamentu (1996–1998) a předseda ČSSD (1993–2001). Po neúspěšné kandidatuře na prezidenta České republiky v roce 2003 odešel na sedm let z politiky. V březnu 2010 se stal předsedou nově založené Strany Práv Občanů ZEMANOVCI, na funkci rezignoval po parlamentních volbách 2010, ve kterých se strana nedostala do sněmovny, nyní je jejím čestným předsedou.

 

O funkci prezidenta říká: "Prezident by měl být neutrálním polem, které by vytvořilo prostor pro to, aby se scházely vládní a opoziční strany a bez přítomnosti medií diskutovaly, protože když toto neutrální pole není, a ono není ani na vládě, ani v Parlamentu, tak politici jdou do medií, kde exhibují. A místo hledání rozumného kompromisu zastávají takzvaně nesmlouvavá stanoviska, ze kterých stejně po čtrnácti dnech odstoupí, protože vědí, že nejsou realistická."

reklama