Prima COOL HD zahajuje vysílání v Regionální síti 12

Prima COOL logo černé Foto: Prima COOL logo černéFoto: All

Společnost Czech Digital Group (CDG), provozovatel třetího pozemního digitálního multiplexu (MUX 3), zahajuje vysílání Regionální sítě 12, která je dostupná v Praze a blízkém okolí na kanále 47. Mezi první dva kanály, které mohou diváci v nové síti naladit, patří Prima COOL v HD formátu.

„V současné době evidujeme velký zájem ze strany našich zákazníků přinášet svým divákům vysílání programů v HD rozlišení. Vzhledem k tomu, že naše stávající celoplošné vysílací sítě již nedisponují kapacitou pro umístění HD programů, rozhodli jsme se umožnit vysílání ve vysokém rozlišení alespoň prostřednictvím nové Regionální sítě 12, která je dostupná divákům v Praze a okolí. Věříme, že v blízké budoucnosti bude otevřena otázka kmitočtů DVB-T2, prostřednictvím kterých bude možné přinášet programy ve vysokém rozlišení a další nové služby v celé České republice,“ říká Martin Gebauer, člen představenstva společnosti CDG.

„Jsme rádi, že díky nové Regionální síti 12 můžeme divákům zprostředkovat lepší zážitek ze sledování Prima COOL. Jsem přesvědčený, že to uvítají především sportovní fanoušci, kteří pravidelně sledují UEFA Ligu mistrů. Tuto sezónu jim ji přineseme poprvé v nativním HD,“ říká Martin Konrád, generální ředitel FTV Prima.

Prima COOL vysílá UEFA Ligu mistrů vždy v úterý a ve čtvrtek od 20.15 hod. Program COOLu nově mimo jiné doplní každé pondělí od 21.50 hod. i zábavná show Partička, která se na Prima COOL přestěhovala z kanálu Prima.

Pilotní vysílání nových programů Regionální sítě 12 mohou sledovat obyvatelé Prahy i přilehlých oblastí.

Jedná se o pokrytí zhruba 15, 7 % obyvatel České republiky. Regionální síť je dostupná z vysílače Praha – město, a to na kanále 47. Společnost CDG plánuje tuto regionální síť využívat pro stávající i nové zákazníky, kteří mají zájem vysílat primárně v Praze.

Jak naladíte nové programy:
Zahájení vysílání nových programů v Regionální síti 12 může od diváků vyžadovat aktivaci ladění programů na jejich set-top-boxech či TV přijímačích vybavených DVB-T tunerem v těch případech, kdy si nový program přijímač nenaladí automaticky sám. Pro tento případ doporučujeme následující postup:

  • Vyberte v ovládacím menu přijímače (někdy označeném jako „set up“) záložku „ladění“ (tuning).
  • Vyberte možnost ručního ladění (manual tuning).
  • Nastavte přijímaný kanál 47 Regionální sítě 12 a potvrďte tuto volbu (OK – enter).
  • Nový program by se měl během několika vteřin v seznamu programů objevit.
  • V případě, že se nový program neobjeví, lze v záložce „ladění“ (tuning) zvolit možnost automatického ladění (automatic tuning); tato volba zajistí kompletní opětovné naladění všech TV programů v dostupných multiplexech.

Programy v HD rozlišení je možné přijímat prostřednictvím DVB-T televizních přijímačů a set-top-boxů s podporou standardu MPEG-4 ve kterém jsou programy Prima COOL HD a Óčko Expres HD vysílány.

Více informací, jak lze naladit Regionální síť 12 naleznete na www.digistranky.cz

reklama