Prima kino - Den, cesta, čas a právo

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Jen několik málo základních termínů je třeba objasnit, abyste byli vtaženi do napínavých filmových dobrodružství, jež se o tomto víkendu odehrají v Prima kině. V sobotu se ve sci-fi akčním snímku dozvíme, jak by mohl vypadat DEN, kdy se zastavila Země.

Hned po obrazu schylujícího se zániku lidského pokolení čeká na své odvysílání snímek plný hrdinství a odvahy – CESTA bojovníka. S tímto filmem se vrátíme do hluboké historie Ameriky – 600 let před připlutí Kryštofa Kolumba. Nedělní akční filmy ČAS pomsty a PRÁVO silnějšího nás pak vrátí do současnosti. Ta však není o nic mírumilovnější než drsný historický pohled do předkolumbovského věku amerického kontinentu.

 

Sobota 19. 5.

20:00 - Den, kdy se zastavila Země 

Lidská civilizace se po celém světě doslova rozpadá na kousky. Vyspělí mimozemšťané v tomto extrémním řešení vidí jedinou možnost, jak naši planetu zachránit před námi samými. Dokáže astrobioložka Helen (Jennifer Connellyová) přesvědčit zástupce cizinců jménem Klaatu (Keanu Reeves), že není třeba přinést nejvyšší oběť, nebo je už příliš pozdě? Americký akční sci-fi film (2009). Dále hrají J. Smith, K. Batesová a další. Režie S. Derrickson (100 min) (Premiéra)

 

22:20 - Cesta bojovníka   

600 let před Kolumbem vtrhli krutí nájezdníci do Severní Ameriky s úmyslem drancovat a vybít domorodce. Po letech se vracejí zpět se stejným úmyslem. Do cesty se jim však postaví neohrožený bojovník z indiánské vesnice, muž, kterého ještě jako dítě nájezdníci zanechali mezi indiány... Americký akční film (2006). Hrají K. Urban, M. Bloodgoodová, R. Means a další. Režie M. Nispel (96 min) (Premiéra)

 

Neděle 20. 5.

22:15 - Čas pomsty   

Řidič kamionu Anthony se svým parťákem Ediem převáží kradená auta. Při silniční kontrole je ale kamarád zabit. Anthony se chystá pomstít... Americký akční film (1993). Hrají B. Starr, G. Segal, D. Lundgren a další. Režie V. Armstrong (100 min)

 

00:25 - Právo silnějšího   

Tajný policista jako jediný pronikne do gangu nejobávanějšího gangstera a obchodníka s drogami, který si říká Bůh. Svět násilí a drog se stává jeho životem a pomalu přestává vnímat hranici mezi skutečností a svým úkolem... Americký kriminální thriller (1999). Hrají O. Epps, LL Cool J, S. Tucci a další. Režie M. Rymer (93 min) (Premiéra)

 

reklama