Prima kino - Herecké hvězdy ve skvělých filmech

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Nejdříve za vámi v Prima kině zavítá v pátek Nicolas Cage v akčním filmu Con Air. O sobotním večeru se k němu přidá Ewan McGregor a Pierce Brosnan v napínavém evropském filmu Muž ve stínu o nebezpečném pobytu mezi vrcholnými politiky.

S Komandem pak ještě před půlnocí na neděli vtrhne na TV obrazovky i Arnold Schwarzenegger. Neděli oblaží herecký výkon Keiry Knightleyové ve slavném snímku Pokání. Víkend nakonec završí thriller Úmyslný čin s Timothy Huttonem a Ronem Rifkinem v hlavních úlohách.


Pátek 24.2.

23:10 - Con Air  

Průzkumník americké armády Nicolas Cage, odsouzený na 8 let za neúmyslné zabití, se v den svého propuštění ocitne ve vězeňském letounu s nejhoršími zločinci, kteří se chtějí pokusit o hromadný útěk. Americký akční film (1997). Dále hrají J. Malkovich, S. Buscemi, J. Cusack a další. Režie S. West (111 min)


Sobota 25.2.

21:15 - Muž ve stínu  

Ewan McGregor má dokončit biografii bývalého britského premiéra Pierce Brosnana po svém tragicky a záhadně zesnulém předchůdci. V rukopisu se pak snaží nalézt nejasnosti a vypátrat pravdu jak o premiérovi, tak o smrti kolegy. Není mu ale jasné komu věřit a má strach o život, protože lidé kolem jsou nečitelní a mocní... Francouzsko-německo-britský thriller (2010). Dále hrají T. Wilkinson, T. Hutton, K. Catrallová a další. Režie R. Polanski (123 min) (Premiéra)

00:05 - Komando  

Elitní komando pod vedením plukovníka Arnolda Schwarzeneggera má pouze pár hodin na záchranu jeho dcery, která byla unesena...  Americký akční film (1985). Dále hrají D.Hedaya, R. D. Chongová, J. Olson a další. Režie M. L. Lester (87 min)


Neděle 26.2.

21:15 - Pokání    

Třináctiletá Briony má příliš bujnou fantazii a její neuvážené nařknutí zahradníka ze znásilnění změní život hned několika lidem. Její starší sestra ho totiž bezhlavě milovala a po jeho uvěznění zavrhla celou rodinu. Lítost nad svým činem Briony později vylíčí v románu Pokání. Je však otázkou, co je skutečnost a co pouhá fikce... Francouzsko-britský film (2007). Hrají K. Knightleyová, J. McAvoy, S. Ronanová a další. Režie J. Wright (118 min) (Premiéra)

23:45 - Úmyslný čin    

Advokát a odborník na První dodatek americké ústavy bojuje za to, aby bylo před soud postaveno vydavatelství, které vydáním knihy pro amatérské zabijáky přímo poskytlo návod k obzvlášť zavrženíhodné trojnásobné vraždě... Americký thriller (2000). Hrají T. Hutton, R. Rifkin, C. Johnson a další. Režie A. Wolk (85 min)

reklama