Prima kino - Labyrint života a smrti

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Do těžko přehledných a životu nebezpečných situací se dostanou ve filmech Prima kina tentokrát téměř všichni hrdinové. Už v pátek před půlnocí to bude ve filmu Spy Game Brad Pitt, kterého se bude snažit ze zajetí osvobodit jeho učitel – veterán CIA Robert Redford.

V sobotu by s vinařským odborníkem v české hořké komedii Zralé víno měnil asi málokdo.  Problémy se vrší jeden za druhým a napětí v malé moravské vesnici stoupá. Po spíše slovních soubojích přijde na řadu skutečný boj na život a na smrt ve snímku inspirovaném starověkými příběhy Král Škorpion. O nedělním večeru se v labyrintu života a smrti ocitne hrstka přeživších studentů, které uprostřed New Yorku drží mrazivé následky globální katastrofy a ani v následujícím filmu Labyrint smrti nebude snadné uniknout zkáze. Ta má ale podobu šíleného vědce a jeho důmyslné pasti.

 

 

Pátek 10. 8.

23:05 - Spy Game 

Veterán CIA Robert Redford se poslední den ve službě dozví, že jeho někdejší žák a chráněnec Brad Pitt se ocitl v čínském vězení a za obvinění ze špionáže mu hrozí smrt. A jelikož agentura od něj v obavě z mezinárodního incidentu dá ruce pryč, musí „stará škola“ využít svých letitých zkušeností a přelstít vlastní organizaci... Americký akční thriller (2001). Dále hrají S. Dillane, C. McCormacková, M. Marsh a další. Režie T. Scott (122 min)

 

 

Sobota 11. 8.

20:00 - Zralé víno 

Volné pokračování hořké komedie z prostředí moravské vesnice. Předseda JZD a vinařský odborník v jedné osobě musí tentokrát řešit problémy s výstavbou sušárny kukuřice a přidruženou výrobou nábytku... Česká komedie (1981). Hrají V. Menšík, B. Turzonovová, I. Janžurová, J. Sovák a další. Režie V. Vorlíček (91 min) (Premiéra)

 

22:10 - Král Škorpion   

Barbarská horda plení starověké říše. V jejím čele stojí nejsilnější bojovník, bezohledný Memnon. Jen několik rodových kmenů nalezne odvahu zastoupit mu cestu k trůnu. Do jejich čela se postaví hrdinný válečník, který touží pomstít smrt svého bratra a zastavit prolévání krve... Americko-belgicko-německý film (2002). Hrají The Rock, S. Brand, K. Huová a další. Režie Ch. Russell (88 min)

 

 

Neděle 12. 8.

20:00 - Den poté 

V Tokiu padají kroupy o velikosti grepů, Havaj pustoší hurikán, jaký lidstvo nezažilo, v Dillí napadl sníh a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád. O globálních změnách klimatu věděli všichni, tak rychlý nástup doby ledové ale nečekal nikdo... Americký katastrofický film s dechberoucími zvláštními efekty (2004). Hrají D. Quaid, J. Gyllenhaal, I. Holm a další. Režie R. Emmerich (119 min)

 

22:40 - Labyrint smrti   

Spisovatel vědecko-fantastické literatury se vypraví na odbornou konferenci na ostrově Mallorca. Když ale jeho snoubenka spáchá sebevraždu, začíná zjišťovat, že se nechal nalákat do pasti šíleného vědce... Britsko-španělský thriller (2006). Hrají T. Hutton, L. Jiménezová, D. Kelly a další. Režie D. Monzón (105 min) (Premiéra)

reklama