Prima kino - Letadla, láska a strach

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

S Prima kinem se tentokrát vzneseme do oblak. Ne vždy to však bude znamenat příval štěstí. Naopak. Páteční film nás vrátí do 11. září 2001.

Let číslo 93 je rekonstrukcí, jak to tehdy mohlo vypadat nejen v letadle, ale také v institucích, které byly nuceny neobvyklou situaci nejen nad New Yorkem řešit. Naštěstí v sobotu večer se vzneseme nad všechny pozemské problémy s tím pravým láskyplným potěšením. Vyzve nás k tomu snímek s názvem Láska na druhý pohled. Po romantické komedii se na obrazovky přižene slavný Jackie Chan a zahraje si ve snímku Strach nad Hongkongem policejního inspektora, jenž přichystá pomstu všem, kteří mu vyvraždili celý tým. Akční thriller Air Force One pak o nedělním večeru sice bude oblohou nebezpečně proplouvat, ale Harrison Ford je dostatečnou zárukou, že příběh o únosu amerického prezidenta má naději na zdárný konec.

 

Pátek 21.9.

22:50 - Let číslo 93   

11. září 2001 se letu United 93 zmocnili arabští teroristé. Film zachycuje nejen osudy cestujících, ale i situaci ve střediscích letového provozu a v armádě po útoku prvních tří letadel na Světové obchodní centrum v New Yorku a na Pentagon... Americko-francouzsko-britský film inspirovaný skutečnou událostí (2006). Hrají J. J. Johnson, P. Boothe, K. Hodgeová a další. Režie P. Greengrass (106 min)

 

 

Sobota 22. 9.

20:00 - Láska na druhý pohled 

Burke Ryan prostřednictvím knih a seminářů radí ostatním lidem, jak se vyrovnat se ztrátou někoho blízkého. Sám s tím má osobní zkušenost a je přesvědčen, že už ho nic nerozhází. Jednoho dne však potká půvabnou květinářku Eloise a vše se rázem změní... Americko-kanadská romantická komedie (2009). Hrají J. Anistonová, A. Eckhart, D. Fogler a další. Režie B. Camp (105 min) (Premiéra)

 

22:25 - Strach nad Hongkongem 

Z policejního inspektora Čchana (Jackie Chan) se stala troska. Neznámý gang mu přímo před očima vyvraždil celý jeho tým. S pomocí mladého policisty se po roce znovu pouští do vyšetřování, aby pomstil smrt kolegů... Čínsko-hongkongský akční film (2004). Dále hrají N. Tse, Ch. Yeungová, Ch. Choiová, D. Wu a další. Režie B. Chan (118 min)

 

 

Neděle 23.9.

22:10 - Air Force One 

Na palubu nejlépe střeženého vládního letadla na světě pronikne skupina teroristů vedená Gary Oldmanem. Zajatý americký prezident Harrison Ford řeší osudové dilema. Odmítne požadavky únosců, nebo je přijme a zachrání svou rodinu, která je také na palubě? Americko-německý akční thriller (1997). Dále hrají G. Closeová, W. Crewsonová, T. Everett a další. Režie W. Petersen (120 min)

reklama