Prima kino - Med nebo kopí?

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

V Prima kině si můžete o tomto víkendu vybrat mezi sladkým pohlazením komedií, nebo ostrou příchutí dramatu či thrilleru. V pátek necelou hodinu před půlnocí vás může obveselit komedie Bílí muži neumějí skákat. Hlavní roli bude hrát basketbal a únik před zákeřnými gangstery.

Sobota bude ve znamení boje o život. Nejdříve se v českém dramatu Cena medu lékaři pokusí zachránit život malého chlapce a potom si zamilovaný pár na svých líbánkách bude snažit uchránit alespoň holý život. Nedělní večer se odehraje na vlně dobrodružství.  S filmem Kopí osudu se vydáme po stopách vzácné relikvie - Longinova kopí. V následujícím napínavém snímku pak půjde o zajímavé setkání německých a amerických vojáků pod hladinou moře během II. světové války.

 

Pátek 13.5.

23:05 - Bílí muži neumějí skákat 

Sidney si myslí, že je v basketbalu nejlepší. Pak se však objeví Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že nemusejí soupeřit, protože dohromady si vydělají víc. To by ale Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům... Americká komedie (1992). Hrají W. Harrelson, W. Snipes, R. Perezová a další. Režie R. Shelton (111 min)

 

Sobota 14.5.

20:00 - Cena medu 

Pětiletý Péťa byl pobodán včelím rojem a jeho život je kvůli alergii vážně ohrožen. Tým lékařů bojuje o jeho záchranu, musí však sehnat krev s potřebnou protilátkou... Český film (1986). Hrají O. Vlach, P. Pospíchal, M. Zounar, J. Vondráček, M. Hrachovinová a další. Režie J. Borek (74 min)

 

21:45 - Dokonalý únik    

Líbánky mladého páru v havajském ráji se promění v krutý boj o život... Americký thriller (2009). Hrají S. Zahn, T. Olyphant, M. Jovovichová a další (94 min) (Premiéra)

 

Neděle 15.5.

20:00 - Kopí osudu 

Archeolog Eik a jeho dva přátelé pátrají po Longinově kopí, které kdysi pomocí důmyslných hádanek ukryl Wolfgang Goethe. Stejný cíl však sleduje i zištný baron von Hahn a jeho nelítostný asistent... Německý dobrodružný film (2010). Hrají K. Wiesinger, B. Zimmermannová, F. Busch a další. Režie F. Baxmeyer (114 min)

 

22:30 - V rukou nepřítele   

V roce 1943 zasáhne torpédo německé ponorky U 429 v Atlantiku americkou ponorku Swordfish. Velitel německé ponorky Američany zachrání a přemístí je k sobě. Po počáteční nedůvěře je všechny stmelí nemoc a společné nebezpečí, které na ně v Atlantiku číhá. Všichni chtějí přežít... Americký film (2004). Hrají W. H. Macy, T. Schweiger, S. Caan a další (94 min) (Premiéra)

 

reklama