Prima kino - Téměř pohádkový víkend

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Pohádky bývají často inspirovány reálným životem a naopak i v něm může dojít k téměř pohádkovým zázrakům. Prima kino vám tento víkend přináší právě takové filmové příběhy.

V pátek se v komediálním duchu rozhodne hlavní hrdina filmu 40 dnů a 40 nocí držet sexuální půst, což pochopitelně nebude vůbec jednoduché. V sobotu zažijete s bájným Eragonem pravé pohádkové dobrodružství a hned na to se přesunete do budoucnosti.  V té  se mutanti budou rozhodovat, zda si ponechají výjimečné vlastnosti, nebo se stanou normálními lidmi. V neděli vás film s Tomem Hanksem Zelená míle přesvědčí, že i ve vězení může dojít k nečekaným zázrakům.  


Pátek 26.8.

23:15 - 40 dnů a 40 nocí   

Josh Hartnett se stále nemůže vzpamatovat z rozchodu. Marně se snaží najít útěchu v náruči jiných dívek. Rozhodne se proto k radikálnímu řezu a naordinuje si naprostou sexuální  zdrženlivost na dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Netuší však, co tím rozpoutá...  Americko-francouzsko-britská komedie (2002). Dále hrají S. Sossamonová, P. Costanzo, V. Shawová a další. Režie M. Lehmann (92 min)

Sobota 27.8.

20:00 - Eragon   

Země ovládaná krutým panovníkem dostane novou naději. Princezna  Arya ukradne králi dračí vejce, a když je přepadena, kouzlem jej pošle tisíc mil daleko, kde zrovna mladý Eragon loví zvěř. Nemá tušení, jaké dobrodružství ho v následujících dnech čeká...  Americko-maďarsko-britský dobrodružný film (2006). Hrají J. Malkovich, R. Carlyle, S. Guilloryová a další. Režie S. Fangmeier (100 min)

22:20 - X-Men 3: Poslední vzdor   

Mutanti mají poprvé možnost zvolit si svou budoucnost. Buď mohou zůstat výjimeční, ale žít v ústraní, nebo se svých schopností  vzdát a stát se normálními lidmi... Americký akční sci-fi film (2006). Hrají H. Jackman, H. Berryová, I. McKellen a další. Režie B. Singer (100 min)

Neděle 28.8.

20:00 - Zelená míle   

Vrchní dozorce Tom Hanks poznal už tolik odsouzených, že se z něj stal cynik, kterým neotřese ani vykonávání poprav. Nejnovější vězeň v cele smrti má ale takové schopnosti, že i tady se začnou dít zázraky... Americký film (1999). Dále hrají M. C. Duncan, D. Morse, B. Huntová a další. Režie F. Darabont  (181 min)

reklama