Prima kino - Velké bijáky

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Prima kino nabídne i o tomto víkendu velké a zajímavé filmy. Prvním je páteční parodie inspirovaná slavným snímkem Letopisy Narnie. S dalším filmem se v sobotu večer vrátíme do socialistické současnosti osmdesátých let minulého století.

Dnes již kultovní český film Vítr v kapse vystřelil ve své době na hvězdné filmové nebe dva mladé herce Lukáše Vaculíka a Sagvana Tofiho. Po dobrodružstvích dvou neotrkaných mladíků budete mít možnost být svědky zápasu o uloupené atomové zbraně. Akční thriller Operace Zlomený šíp slibuje velkou dávku napětí.  Nedělní večer se pak bude odvíjet ve znamení skotského povstání a hlavně osobního příběhu jeho velitele Williama Wallace, kterého ve filmu Statečné srdce nezapomenutelně ztvárnil Mel Gibson.

 


Pátek 20.7.

23:05 - Velkej biják  

Čtyři sirotci jsou osudem svedeni do továrny na čokoládu. Tam narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do tajemné říše Gnarnie. Setkají se s pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nevyřáděným lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici a naplnili tak pradávné proroctví... Americká parodie (2007). Hrají K. Penn, A. Campbell, J. Coolidgeová a další. Režie J. Friedberg a A. Seltzer (89 min)

 

Sobota 21. 7.

20:00 - Vítr v kapse  

Čerství absolventi průmyslovky Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi nastupují do svého prvního zaměstnání. Záhy získávají životní zkušenosti, které jim škola nemohla dát... Český film (1982). Dále hrají I. Andrlová, B. Poloczek, Z. U. Kesslerová, J. Vala a další. Režie J. Soukup (76 min)

 

21:45 - Operace Zlomený šíp  

Kapitán letectva Christian Slater s pomocí strážkyně národního parku bojuje proti svému kolegovi Johnu Travoltovi a jeho společníkům, kteří se podíleli na uloupení atomových zbraní... Americký akční thriller (1996). Dále hrají S. Mathisová, D. Lindo, F. Whaley, B. Gunton a další. Režie J. Woo (104 min)

 

Neděle 22. 7.

20:00 - Statečné srdce  

Skotský patriot William Wallace nebyl původně rebelem, chtěl se starat o své pole a žít v míru. Tyranská anglická nadvláda však zničila to, co mu bylo nejdražší, a on se postavil do čela celonárodního povstání... Americký historický film (1995). Hrají M. Gibson, S. Lawlor, J. Cosmo, S. Marceauová a další. Režie M. Gibson (171 min)

reklama