Prima kino: Zejtra napořád aneb česká letní road movie

Pavel Batěk, Filip Blažek a Vica Kerekesová v hlavní roli lehce generační zpovědi o rozháraném mladém muži a jeho vtipné cestě za poznáním sama sebe. Nenechte si ujít v pátek ve 20.15 na Primě!

Autorský a režijní debut Rudolfa Havlíka, absolvoventa Střední průmyslové školy grafické v Praze, vášnivého cestovatele a blogera, nedopadl vůbec špatně. Pochvalu určitě zaslouží příjemný soundtrack, krásné herečky, zručná kamera, honičky i přehlídky asijských šuntů. Čeho autor naopak mohl ubrat, je meditování hlavního hrdiny a jeho přežvykování životních mouder a pravd.

A na co, že se můžete připravit? Petr Kraus je mladý muž, který má ze všeho nejvíc v životě strach ze stereotypu. Proto věčně cestuje, rozjíždí obchody s podezřelými byznysmany z Číny, stále něco hledá a má panickou hrůzu z toho, že mu někde něco utíká. Fakt, že to „něco“ má celou dobu pod nosem, je divákovi jasný od začátku, musí ale počkat, až se k tomu dopracuje i hlavní hrdina. Čekání to je ale příjemné a oddechové, které se občas blýskne dobrým vtipem. Prostě taková klasické letní road movie.

 

Věděli jste, že...

  • Film byl poprvé veřejmosti představen letos na Filmovém festivalu v Karlových Varech.
  • Představitel hlavní mužské role, Pavel Batěk (*1975), si v roce 2009 za roli ve hře Vojcek vysloužil nominaci na cenu Thalie. Se svým bratrem Petrem založili před dvaceti lety kapelu The End of Colours, kde Pavel zpívá.
  • Pár záběrů snímku se natáčelo v Hongkongu.
  • Autor a režisér Rudolf Havlík vystřídal řadu oborů. Svoje pracovní i osobní zážitky především z cest po Asii uveřejnil v desítkách blogů, za které byl dvakrát vyhlášen jako Bloger roku, a ve čtyřech knihách. Čerpal z nich i při psaní své filmové prvotiny Zejtra napořád.

reklama