Prima MAX startuje kontroverzním oscarovým megahitem. DiCaprio bude řádit jako Vlk z Wall Street!

Máte k filmům natočeným podle skutečnosti větší důvěru? Slibujeme, že při sledování filmu Vlk z Wall street se vám nebude chtít uvěřit, jakých zhůvěřilostí se může makléř Jordan Belfort dopustit. Parádní podívaná plná sexu, drog a zábavy na Prima MAX ve 20.12.

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) sní o tom, že zbohatne obchodováním na Wall Street. Místo toho v roce 1987 přichází o místo i dobrou startovní pozici. Jenže to ho nemůže zastavit. Začíná podnikat v malém, ale díky agresivnímu stylu vyjednávání se rychle dostává na vrchol. Wall Street hraje podle pravidel Divokého západu a Belfort s tím nemá vůbec žádný problém.

Extravagantní večírky plné drog a nahých prostitutek se stávají barvitým pozadím pro rafinované finanční podvody.

V Belfortových kancelářích běžně defilovala nahá dívčí dechovka, šňupaly se velehory kokainu, pořádaly se závody v házení trpaslíky, opice jezdily na kolečkových bruslích a se svou ženou souložil na matraci ze samých bankovek. Když mu v Londýně na večírku došly drogy, vzbudil svou newyorskou sekretářku, aby mu je poslala soukromým tryskáčem.

Ale na dveře brzy zaklepe FBI. Jenže Belfort, který miluje luxusní auta a dlouhonohou blondýnu Naomi (Margot Robbie), v tom umí chodit. Záleži na tom, jestli to zvládne i jeho méně elegantní, o to víc legrační parťák (Jonah Hill).

Podívejte se na trailer:

Zajímavosti

 • Jordan Belfort tvrdí, že vzorem jeho chamtivosti a snahy zbohatnout se stala postava Gordona Gekka (Michael Douglas) z filmu Wall Street.
 • Belfort má čestnou roličku na konci filmu. Hraje řečníka, který publiku představuje film o jeho životě.
 • Ve Vlku z Wall Street zazní 506krát varianta anglického vulgarismu „fuck“, což je dosavadní rekord ve filmové historii.
 • Vlka z Wall Street proslavil mimo jiné výstup, ve které se na párty poprvé objevuje Naomi (Margot Robbie). Belfortův parťák Donni je z krásky natolik vyjevený, že na místě vytáhne z kalhot penis a začne masturbovat. Šlo o umělou náhražku, ale protože scéna byla improvizovaná, ostatní herci netušili, co se chystá, a jejich reakce jsou autentické.
 • Leonardo DiCaprio improvizoval ve scéně, v níž se zdrogovaný Belfort snaží dostat domů. Otevírání dveří nohou byl hercův nápad. Při prvním pokusu si však namohl svaly na zádech, takže už nebylo možné záběr zopakovat. Tuto scénu označila Maryl Streep za jednu z jeho nejlepších.

 • V jednom z nejslavnějších obrazů filmu se objevuje Matthew McConaughey. Hned na začátku si zahrál Belfortova „mentora“. Ve scéně se sešel s Leonardem DiCapriem a opět šlo o improvizaci. McConaughey se tluče do hrudníku, hučí u toho a k tomu samému nutí DiCapria. Ve skutečnosti jde o McConaugheyho hereckou rozvičku. Když se DiCaprio krátce, nejistě podívá mimo kameru, je to proto, že kontroluje Scorseseho reakci.

Na scénu se můžete podívat zde:

Co nakonec poradil Matthew McConaughey začínajícímu makléři? Prozradíme, že peněz se to netýká:)

 • Místo kokainu herci šňupali rozdrcený vitamin B. Ten jim prý dodával energii.
 • Margot Robbie si musela dát tři rychle za sebou jdoucí panáky tequily, aby ji alespoň částečně opustil stud před erotickou scénou s Leonardem DiCapriem. Herečka tvrdí, že válet se na posteli pokryté falešnými bankovami bylo vyloženě nepohodlné, protože se jí papír neustále zařezával do zad.

Vlk z Wall street - Obrázek 5 Foto:

 • Scorsese původně navrhl herečce Margot Robbie, že ve sváděcí scéně na sobě může mít župan. Ta odmítla a trvala na svém, že musí být nahá. Zahrála si tak první svlékací scénu své kariéry. „Naomi vnímá své tělo jako jediný vlastní přínos ve světě peněz… Musí být úplně nahá, protože vyložila na stůl všechny trumfy.“ Rodičům zpočátku tvrdila, že nahota je pouhou digitální animací.
 • Skutečný Jordan Belfort se setkal s Leonardem DiCapriem, aby mu prozradil, jak reagoval na různé situace, které se ve filmu objevily. Poradil, i co se týče zážitků s drogami.

 • Belfort se zúčastnil premiéry filmu, pochválil jeho výjevy nestřídmosti a výstřednosti a tvrdil, že podobně se skutečně odehrávaly. Ale rovněž upozorňuje, že jeho firma odvedla více legální práce, než filmový Vlk z Wall Street naznačuje. Jinak by se mu prý nedařilo tak dlouho vyhýbat FBI.
 • Vzorem excese a dekadence Vlka z Wall Street byl podle DiCapria film Caligula.
 • Vlk z Wall Street se stal nejúspěšnějším filmem Martina Scorseseho, který jinak natočil tak slavné kousky, jako jsou Taxikář, Mafiáni, Zuřící býk, Špinavé ulice nebo Casino.

Článek

reklama