Příští týden Prostřeno! v Praze: travesti show a romské tanečnice

Prostřeno IV (10) - Příště uvidíte z Prahy Foto: Prostřeno IV (10) - Příště uvidíte z PrahyFoto: Prima

Čtyři ženy a jeden muž prostírají v naší matičce měst. Sešla se poměrně nesourodá parta, jedno ale všechny spojuje – nikdo není bůhvíjaký kuchař. Studentka Tereza vařila snad poprvé.

Paní Marcela je sice zvyklá denně obskakovat manžela, ale protože chtěla „upéct hodně dobrý dort“, dala do jídla moc chutí. A méně bývá více. Zákon schválnosti si opět zařádil, meníčka jsou jako přes kopírák. Pražáci se navzájem pohostí panenkou s bramborami. Monika k ní sice přidá další maso, jenže ze pštrosa a klokana, takže Marcela a Tereza složí příbory. Dušan s příjmením Rytíř se zrovna rytířsky nezachová. Vstane od stolu a skočí si koupit vodku. Zato se promění v Lucii Bílou a na finále dorazí jako blondýna. Kdo miluje šmejdění, užije si vinohradský mezonet s terasami i Dušanův vypůjčený byt. Odhalí všetečné slídilky, že nevaří ve svém? Sledujte Prostřeno! z Prahy každý všední den v pravidelném čase na Primě.


Pondělí: podnikatelka Eva (29)

V luxusním přítelově bytě vaří inženýrka Eva, sebevědomá podnikatelka. Nepochybuje o svém vítězství a předpokládá, že z perfektní kuchyně vyjde perfektní produkt. První panenka ale pustila do listového těsta, v němž se pekla, moc šťávy. Eviny záhadné kanapky jsou vlastně jednohubky, kterých se na velkém talíři krčí proklatě málo. A závěrečný flambovaný ananas? Je tak sladký, že ho snad nikdo nedojí. Jen aby se hosté hned v pondělí neudávili pěnovými bonbony, což je Evina představa vtipné zábavy. Naštěstí nikdo ještě nenosí umělý chrup!

 

Úterý: uklízečka Marcela (52)

Marcela touží předvést svůj hezký, čistý a vkusný byt s moderní kuchyní a uspořádá ochutnávku romské kuchyně. To první se jí určitě povedlo, ale v kuchyni se snažila tak moc, že do holubků a marikly dala hned několik druhů mas, sýrů, pálivé papričky i broskev. Na linecký koláč jí vnoučata snědla jablka, což zjistí až před pečením. Bude muset improvizovat. Odhalí to návštěva? Jak se hostům zalíbí závěr romského večírku s tancem?

 

Středa: tanečník Dušan (33)

Muž mnoha řemesel a travesti tanečník Dušan sdílí s přítelem byteček zavalený parukami a kostýmy. Proto vaří u přátel. Odhalí soupeřky pravdu? Dušanovo menu je výhradně italské a takové jsou i jeho názvy. Jenže tagliata di maile, patate gratinate con panna je jen další panenka s opečenými smetanovými bramborami. Zato panna cota je vážně luxusní! Co Dušan prozradí ze svého života? Jak se zalíbí v kostýmu Lucie Bílé?

 

Čtvrtek: studentka Tereza (21)

Studentka herectví a chovatelka morčat se s tím dvakrát nemaže. Půvabná blondýnka je v kuchyni začátečnice, zápolí s pařížskými dortíčky, nad sporákem blbne a občas i sprostě nadává! V jejím bytě najdeme nejen hlodavce, ale i svéráznou výzdobu ovlivněnou muzeem, kde pracuje jako brigádnice. Jak dopadne „maminčin chatařský mejdan“ a bramborová kaše se žampionovou omáčkou, která Dušanovi připomene školní jídelnu? Musí tuhle pochoutku zapít něčím ostřejším…

 

Pátek: laborantka Monika (22)

Čtyři druhy mas a ještě kuřecí polévku s nočky podává rázná Monika, naše poslední hostitelka. Finále proběhne v jejím rekonstruovaném panelákovém bytě v Kamýku, který vyzdobila africkými motivy. I pro ni platí, že mohla klidně ubrat na surovinách, ale přidat na zpracování. A to chtěla opékat taky krokodýla! Naštěstí ho neměli, protože hlodavce a obojživelníky na talíři ocení jen Dušan a možná ještě světačka Eva. Klokan je suché maso s vlastnostmi zvěřiny, může tedy zůstat pěkně tuhý. Bude ho vůbec někdo jíst?  

 

V Praze ale také někdo vyhraje. Kdo to bude, uvidíte v pátek!

 

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

 

reklama