Problém spadlého víčka vyřeší lékaři v dalším díle Nemocnice Motol

Ve čtvrtek 14. dubna v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě se diváci podívají mimo jiné na Oční kliniku dětí a dospělých, kam s problémem spadlého víčka dorazí mladý sportovec.

Spadlé víčko není jen problém starších lidí, ale často se jedná o poruchu očního nervu, která se vyskytuje i u dvouletých dětí. Trochu jiný případ je sedmnáctiletý Martin, kterého uvidíte už tento čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Jak lékaři vyřeší pokles víčka u mladého chlapce?

Martin Skalička je mladý, 17letý chlapec, který trpí takzvaným spadlým očním víčkem. Tato vada nepůsobí hezky a může také dlouhodobě ohrozit funkci oka. Primář oční kliniky Milan Odehnal proto pacientovi doporučí operaci. „Tento operační zákrok patří k rychlým, efektivním a pacienta nezatěžujícím operacím. I když není z hlediska kosmeticko-plastické chirurgie nějak složitá, je třeba při ní respektovat zásady, které se vyvíjely dost dlouho, než se dnes staly obecně uznávaným optimálním přístupem. Pro typ poklesu víčka, který měl Martin, je tato operace optimální,“ uvádí MUDr. Milan Odehnal z Oční kliniky dětí a dospělých.

Martinova operace netrvala dlouho a proběhla úspěšně. Po nějaké době je mu sundán obvaz a posun je viditelný. Následné kontroly probíhají již ambulantně, kam pacienta doprovází i tatínek a bratr, jejichž nestandardní výška, stejně jako ta Martinova, ošetřujícího lékaře udivuje. Ve sportu, kterému se všichni věnují – košíkové, je ale jistě bonusem. Ošetřující lékař je s výsledkem léčby spokojený. Podle jeho slov vyřešila operace nejen kosmetickou stránku problému, ale Martin dnes prokazatelně i lépe vidí.

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 14. dubna ve 20.15 na Primě.

Článek

Pacientka Linda Bošková a MUDr. Lucie Šrámková Foto:

Vyléčíme 80 % dětí s rakovinou, teď je potřeba se zaměřit na následky po léčbě, říká MUDr. Šrámková

Televizní cyklus Nemocnice Motol ve čtvrtek ve 20.15 představí případ mladé dívky, jež trpí leukémií. V Čechách onemocní rakovinou 350 dětí ročně. I když jsou čísla...

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Článek

Nemocnice Motol - vpáčený hrudník před/ po Foto:

Magie medicíny: Jak se lékaři Nemocnice Motol vypořádali s vpadlým hrudníkem chlapce?

Každý čtvrtek můžete sledovat lékaře z Nemocnice Motol, jak zachraňují životy nebo zlepšují jejich úroveň. Takovým případem je vrozená vada Jena, jenž se se svým vpadlým...

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

 

reklama