Profesor z vysoké obdivuje Hitlera, Klíma chtěl rozdávat facky!

Doc. Václav Ztratil se stylizuje do Hitlera Foto: Doc. Václav Ztratil se stylizuje do HitleraFoto: FTV Prima

Reportážní pořad Očima Josefa Klímy, který vysíláme každé úterý ve 21.30 tentokrát upozorní na vysokoškolského profesora Václava Stratila Fakulty výtvarného umění VUT v Brně, který obdivuje Hitlera, chodí v oblečení s hákovými kříži a zpívá svým studentům písničky s textem "Sieg heil, baby!"...

Šokující zjištění poprvé pořádně nadzvedlo i publicistu Josefa Klímu, který se osobně vypravil za studenty i samotným profesorem Stratilem. "Můj táta byl v koncentráku. Kdybych vás potkal na ulici, tak vás zfackuju. Vás nenapadne, že potkáváte lidi, jejichž rodiče zemřeli v koncentráku? Vy to berete jako čistou provokaci?" ptá se Klíma.

Přiznal, že je to poprvé, co se neubránil velmi silným emocím. "Jen párkrát v životě jsem musel jako novinář bojovat v duchu s tím, abych v sobě potlačil osobní pocity. Naposled se mi to stalo při natáčení téhle reportáže. Můj otec prošel za války jako vězeň Terezínem. Takže když vidím někoho, jak si hraje s nacistickými symboly a ještě učí své studenty, že Hitler byl génius, udržím jen těžko emoce na uzdě," uvedl.

O Václava Stratila se už zajímala i policie. Vyšetřování ale ukázalo, že se proti zákonu nijak neprovinil. A učí dál. Je to ale v pořádku? Podrobnosti nabídne reportážní pořad Očima Josefa Klímy. V úterý v 21.30 na Primě.

Podívejte se už teď na ukázku:

Dívejte se dnes ve 21.30 na Primu!

reklama