Prostřeno! Dívčí válka v luxusním provedení

 Prostřeno V (13) - Příště uvidíte Speciál, Miss grafik Foto: Prostřeno V (13) - Příště uvidíte Speciál, Miss grafikFoto: All

Už v sobotu 31. března se rozhodne, kdo bude nová Česká Miss. Než ale panující Jitka Nováčková sejme z blonďatých vlasů korunku, ještě uvaří a zkusí vyhrát ve speciální kulinářské soutěži Prostřeno!

Soupeřkami budou její kamarádky a kolegyně z minulých ročníků. Soutěž zahájí Denisa Domanská, která se vloni se ctí zúčastnila soutěže Miss World.Soutěž zahájí Denisa Domanská, která se vloni se ctí zúčastnila soutěže Miss World.Kdo se těší na krásné a šikovné kuchařinky, příjemné mladé ženy, inspirativní recepty a elegantní bydlení, bude potěšen. Kdo ale škodolibě očekává pověstnou modelkovskou řevnivost, bude zklamán. Z atmosféry týdne by si totiž mohl vzít příklad nejeden soutěžící! Žádné sypání soli do kávy či uřezávání podpatků se nekoná. Nikdo se nebude ošklíbat nad talířem! Naše missky jsou totiž tolerantní, šikovné, přátelské a přející. Dokonce mají smysl pro humor. Přesto potečou v pátek slzičky. Která z krásek vyhraje 40 000 korun? Utratí je za módu, nebo padnou na bohulibé účely? Uvidíte v průběhu všedních podvečerů ve speciálním Prostřeno! na Prima family. Všední podívaná to však rozhodně nebude!

Pondělí: Denisa Domanská – Česká Miss World 2011

Studentka medicíny se cítí trochu nostalgicky, protože pomalu končí „její“ rok, a tedy i rok bydlení v příjemném bytě na Zličíně. Denisa miluje oříšky, lehkou kuchyni a zdravý životní styl. A taková je i její večeře. Hostitelka má trochu trému, domácí chléb se jí povede až na druhý pokus. Zato s krůtí roládou a moučníkem si hravě poradí. Má výborný nápad – závěrečné muffiny poslouží i jako zdroj obveselení. Holky se znají, ale málokdy mají čas a příležitost si takhle společně sednout a pobavit se.

Úterý: Andrea Kabická – finalistka České Miss 2011

Vysokoškolačka Andrea uvaří v dobře vybavené maminčině kuchyni a téměř vše vsadí na italskou kartu. Poctivou kartu, protože si sama připraví pesto, ale i gnocchi s omáčkou ze čtyř sýrů. Zachovává originální postup. Snad se jí to vyplatí – jde totiž o bezmasou večeři. Moučník je americký, Andrea nedá bez sladkého ani ránu a doufá, že se jí oblíbený cheesecake s jahodami podaří. A protože je její večeře poněkud kalorická, pokusí se návštěvu rozhýbat pomocí herní konzole. Tipnete si, kdo nejúsporněji válí hula hop?

Středa: Barbora Vida – 2. česká vicemiss 2006

Barbora je vdaná, soutěžila pod jménem Kolářová. S manželem obývají elegantně zařízený 2 + kk. V kuchyni, kde se to blýská nerezem, Bára uvaří dietní rybí oběd. Zariskuje s tatarákem z lososa, krevetami a mořským vlkem v solné krustě. Má ráda exotické chutě. Kolegyně si při šmejdění prohlédnou fotky z její svatby na Mauriciu. Při přípravě krevet jí ale trochu ujede ruka s chilli. Dají si holky radši syrového lososa? Pro Moravačky to bude premiéra. A co ryba upečená v soli? Nebude přesolená? A půjde sundat krusta? Módní cheesecake zakončí i středeční hostinu – tentokrát bude nepečený. Který z dortů soupeřkám zachutná víc? A jak uspěje poněkud vystresovaná Barbora se svým speciálním pexesem s portréty miss?

Čtvrtek: Jitka Válková – Česká Miss 2010

Určitě nebudou hranolky ani slanina. Jitka na to půjde přes Orient. Pro dokonalou iluzi prostře indický ubrus, holkám přilepí na čelo kamínky a návštěvu uvítá v sárí. Modelka a dnes hlavně zpěvačka uvaří teprve podruhé v životě kuře po indicku. Konzumuje se bez příborů, jen pomocí chlebových placek. Dopravu soust do úst rukama považuje Jitka za zážitek, který tmelí kolektiv. A opravdu, konverzace u stolu se uvolní. Dozvíte se, jak to chodí na líbacích castinzích, zda Jitce nevadí, že si ji pletou s Ivou Kubelkovou, a kdo vyhrál konkurz na želatinu či prostředek na čištění toalety. Uvidíte, s jakým úspěchem se setkal maminčin ovocný salát. A jak dopadla kreativní zábava. Jitce se prý zatím v životě všechno daří. Pokoří i Prostřeno?

Pátek: Jitka Nováčková – Česká Miss 2011

Druhá Jitka má ráda českou kuchyni, maso, omáčky. Libuje si, že to na její postavě není znát. Vaří v teplákách, při škrabání brambor si zazpívá duet se zvukařem. Nic ze sebe nedělá, je normální a má ráda legraci. Uvaří recept, který jí zachutnal u kamaráda. Z hovězího – syrového – je i předkrm. Jitka miluje tatarský biftek. Ochutnají ho i děvčata, co něco takového ještě nikdy nejedla? Bude tatarák propadák, nebo naopak sukces? Český původ mají i oblíbené řezy Míša. Po dietním týdnu prostě dostanou holky u Jitky trochu do těla. Nejvíc je zmůže psychologický test s pěknou závěrečnou vychytávkou, a protože jsou slečny soutěživé, pěkně se zapotí. Při zábavě v Jitčině pojetí se zkrátka nejvíc pobaví hostitelka. Jak jí to soupeřky ve finále spočítají?

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama