Prostřeno! Marta a její parta z Plzně

 Prostřeno V (12) - Příště uvidíte z Plzně grafik Foto: Prostřeno V (12) - Příště uvidíte z Plzně grafikFoto: All

Pět rivalů – zvyklých na vlastní chutě – se sejde v Plzni a blízkém okolí. Každý s představou o jiné večeři a zábavném večírku. Je to nesourodá parta. Amatérských kuchtíků je o jednoho víc než kuchtiček.

A nepletichaří se. Parta je přející, poněkud zapškle se tváří spíš mladí muži. Náladu a hovor drží od prvního večera komunikativní a příjemná paní Marta, kterou se zpožděním následuje její vrstevník a poslední hostitel Zdeněk. Trochu záhadná je Michaela, ale i ta roztaje a sledovat ji v kuchyni bude adrenalinový zážitek.

A nepletichaří se. Parta je přející, poněkud zapškle se tváří spíš mladí muži. Náladu a hovor drží od prvního večera komunikativní a příjemná paní Marta, kterou se zpožděním následuje její vrstevník a poslední hostitel Zdeněk. Trochu záhadná je Michaela, ale i ta roztaje a sledovat ji v kuchyni bude adrenalinový zážitek.
Rozmanité jídelníčky se opakují jen ve třech chodech. Čeká nás něco unikátního? Nenechte si ujít další Prostřeno!

Pondělí: automechanik Tomáš (24)

Mladý hostitel má ambice a podle fotky také hezkou přítelkyni. Snad to nebude jediná pochvala, která ho čeká. Tomáš je zakřiknutý a nervózní. Jak zvládne velkolepé české menu s pečenou kačenou, špekovými knedlíky, dvěma druhy zelí, vývarem s játrovými knedlíčky, salátem a palačinkami? Proč dělá vývar z vepřového masa? A není už salát zbytečný? Zbude na všechny dost dresinku a šťávy? Knedlíky vyjdou dobře, ale kachničce by prospěl delší pobyt v troubě. Roznášení piva zadrhne. Káče se zachce zapíjet už při jídle, a ne až po večeři. A zábava? Prostě bomba – výbuch.

Úterý: důchodkyně a babička Marta (56)

Uvidíte, jak to vypadá, když hosté hostitelku skoro pořád jenom chválí. Příjemná Marta je tmelem party. Jak proběhne její večeře? Několikanásobná šťastně vdaná maminka a babička je zkušená kuchařka, která dá k dobru rodinné recepty: nápaditý předkrm i chutný a úhledný hlavní chod z vepřového masa s bylinkami a povedeným bramborovým knedlíkem. Také štrúdl je původní a zajímavý. Možná by bodlo kafíčko. Ale to už byla přílišná dokonalost…

Středa: obchodní zástupce Jan (25)

Další mladý muž pozve soupeře do své garsonky, o kterou se dělí s vodní želvou. Skládací židli si musí vypůjčit od souseda. O 40 000 korun se uchází jen s jedním malým nožem, minimem nádobí a bez ubrusu. Je poněkud nevybaven a večírek podcenil. Honza si věří, ale svůj minibyt nenafoukne. A minivařič dokonce stávkuje, takže hosté musejí čekat a nakonec i sami asistovat u smažení maxiražniči se sýrem, cibulí a kusy uzeného. Honza – původem z Valašska – nezapomněl na tradiční suroviny včetně kysaných okurek, které kombinuje s jablky. I on se loudá s pivem. Jak dopadnou těžce se rodící banánové koblížky? Konec dobrý, všechno dobré?

 

Čtvrtek: obchodní zástupkyně Míša (20)

Nejmladší, trochu klukovská a ve vaření nepříliš zkušená Míša poněkud přesolí své předkrmové pomazánky. Není divu – sůl sype rovnou z pytlíku. Dokáže to napravit? U jejího vaření vyteče hodně krve, možná by si měla koupit nový otvírák. Ale chaotička Michaela bere komplikace sportovně. V prostorné kuchyni uvaří domácí vývar s kapáním a poprvé v životě ve venkovní udírně sama vyudí naložené vepřové a kuřecí maso. K uzenému podává staročeskou bramboru. Spontánní zábava se rozpoutá u bábovky s překvapením. Při házení šipek, které nejdou zapíchnout do terče, naopak kupodivu vázne...

Pátek: důchodce a dědeček Zdeněk (53)

Čerstvý dědeček je v invalidním důchodu, a protože je pasivní milovník sportu ve všech dalších ohledech velmi aktivní, dal se před pár lety na vaření. Jako perfekcionista nenechá nic náhodě. Jeho tříchodové „vymazlené“ menu zahájí kuřecí galantina. Soupeři se mylně domnívají, že dostanou želatinu. Zbytečně ohrnují nos, čeká je esteticko-kulinářský skvost. Jenže to platí i o hlavním chodu. Protože tuhle panenku Zdeněk opravdu nezkazil ani nepřeplácal. Velkou neznámou je poslední dezert týdne – sladké ravioly! Hostitel si vyválel nudlové těsto, naplnil je vanilkovým krémem a zkombinoval s pikantními jahodami. Tomáš se odmítne zúčastnit zábavy – pantomimu považuje za nedůstojnou záležitost. Jsou to kyselé hrozny? Nebude litovat?

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama