Prostřeno! na Karlovarsku - 5 kritiček a 3 panenky

Prostřeno IV (11) - Příště uvidíte z Karlových Varů Foto: Prostřeno IV (11) - Příště uvidíte z Karlových VarůFoto: Prima

V Karlovarském kraji se sejdou čtyři mladé ženy a jedna důchodkyně. Vytvoří generační komplot čtyř proti jedné? Nebo rovnou vypukne dívčí válka? Strategie, sympatie a spojenectví se v průběhu týdne mění, takže si hned zkraje „sympaťačka týdne“ Zdeňka vymění pozici s údajně nafoukanou Míšou.

Michaely se na Karlovarsku sešly dvě. Naštěstí si nejsou vůbec podobné, takže je soupeřky rozlišují jako „tmavou a světlou“. Inflace panenské pečeně pokračuje, diváky čeká další „panenský trojboj“. Opět s brambory a zeleninou – naštěstí pokaždé jinak. Převažují nepečené moučníky, často poměrně inspirativní.

 

Štafetu babičkovské klasiky nese Hana, která zahájí týden vývarem a španělskými ptáčky. Dámská jízda se neobejde bez slz, výčitek, nervozity, taktizování a velké kritiky. Byl chlup v jídle vláknem z utěrky, nebo zvukařovým vousem? To už nikdo nerozsoudí. Zato uvidíte, která amatérská kuchařka v pátek vyhraje krásných 40 000 korun. Každý všední den se na Primě prostírá úderem osmnácté!

 

Pondělí: čiperná důchodkyně Hana (64)

V Plesné bydlí u své rodiny důchodkyně Hana. Ráda vaří klasickou kuchyni a omáčky pro své vnuky, proto zkusí uspět se španělskými ptáčky, vývarem s domácími nudlemi, játrovými knedlíčky a kynutými knedlíky. Zaboduje u mladších soupeřek? Hanka říká, že je pro každou legraci, ale v pořadu si popláče a rozvíří kontroverzní debatu nad průběhem týdne, i když po konfrontaci údajně netouží. A její zábava? Za vnukovy asistence je velmi moderní!

Úterý: nervózní účetní Lucie (28)

Lucie ze Sokolova vaří pro svého přítele už deset let. Je ale trémistka a před kamerou se jí třesou ruce. Bohužel si vybrala složité menu se spoustou motání a zavinování, takže se jí právě nedaří. Lucie je svědomitá, jenže jí chybí lehkost a sebevědomí. Co objevila Hanka při šmejdění v jedné zásuvce Lucčina rozlehlého bytu, laděného do červena? Arzenál erotických pomůcek – takže závidí a vzápětí usoudí, že hostitelka je tichá voda, co se nezdá...

Středa: mladičká maminka Zdeňka (18)

Rovnou ze školy odešla na mateřskou dovolenou Zdeňka, která pochází z početné rodiny. Žije na venkově se starším manželem a roztomilým synkem. Považuje se za choleričku. Faktem je, že co má na srdci, má i na jazyku. Sklidí kritiku nejen za chlupy či vlákna v jídle, ale i za úpravu masa. Zdeňka se hájí receptem z tetiny restaurace, ale samotné jí není po vlastním večírku dobře, což ovlivní její chování u stolu.

Čtvrtek: kreativní výtvarnice Michaela (24)

V maminčině mezonetovém bytě s krásnou vyhlídkou na město vaří Michaela, která má spoustu výtvarných koníčků. Soupeřkám rozdá na památku vlastní fotografie z natáčení. Společenská a sebevědomá brunetka s postavou manekýnky umí vařit i prostírat. Přesto jí Zdeňka vrátí předvčerejší připomínku – i ona objeví na příboru textilní vlákna. Hořlavé lampiony štěstí pouštěné pro zábavu „nezklamou“. Skoro způsobí požár na terase.

Pátek: pozorná hostitelka Michaela (33)

Dvojnásobná maminka Michaela se před mateřskou dovolenou pohybovala v prostředí gastronomie a hotelnictví a vaření jí jde od ruky. Má krásný a vkusně zařízený domeček v obci Velký Rybník, kde proběhne finále. Soupeřky čeká zážitková gastronomie. Míša chce ukázat, jak zajímavě a neotřele se dá připravit hostina z běžně dostupných a zdravých surovin. Zda jí plán vyjde a vyvaří si 40 000 na další kvalifikaci v kulinářském kurzu, teprve uvidíte!Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama